Тиждень природничих наук у СЗШ №206 (фото)


Саме на час весняного розквіту природи припадає проведення Тижня природничих наук у середній загальноосвітній школі № 206 імені Леся Курбаса. Розпочався він 18 квітня, і упродовж тижня у школі проходять цікаві заходи з біології, географії, хімії.
У перший день тижня у школі з’явилася квіткова галерея: рекреація біля хімкабінету «розквітла» кольоровими фотоілюстраціями дивовижних квітів та рослин. Учитель хімії Макаренко Л.П. організувала цей показ, щоб створити святкову атмосферу тижню.
Дуже цікавий захід провели 18 квітня учні 6-их класів. Підготувала його учитель-методист Щербак Г.О. Ніби весняний букет, виглядало змагання з ботаніки: і загадки про рослин, і виправлення ботанічних помилок в художніх творах, і відповідь на логічні питання явищ природи. Були тут і перлинки мудрості: «Вогонь учить злу, вода – силі, а дерево – доброті». Зверталися діти і до класичних творів – цитували рядки безсмертної «лісової пісні» Лесі Українки, читали поезію Л. Костенко «Шипшина важко віддає плоди», а потім з’ясовували проблеми охорони природи рідного краю, порівнювали «інстинкт дикунський рветься»: «знищить…», перечить розум: «Посади!»
Брали участь у змаганні і вболівальники – відгадували загадки, закінчували цікаві прислів’я про рослини.
Цікаво було всім, проте головне, чого прагнула Галина Олексіївна, - це навчити любові до природи, навчити оберігати все живе навколо нас.
Наступного дня у школі відкрилася виставка див природи. Так, так, яких тут експонатів не було!
Треба сказати, що семикласникам цього тижня випало чи не найбільше, бо, їм довелося презентувати свої знання з двох предметів: зоології та географії, допомагала їм у цьому молодий учитель Гриб К.О.
Разом вони провели біологічний брейн-ринг «У колі тварин». Журі цього заходу обрали з кращих учнів 9-Б класу. І завдання були досить складні – це і відповіді на питання з зоології, і визначити за малюнком тварину, її поведінку та характерні інстинкти: вроджений, набутий, умовний рефлекс тощо. Ще був пізнавальний фільм та цікаві сценки, вірші про тварин.
Вікторина-гра з географії, яку провела учитель географії Махиборода О.М., містила аж 8 конкурсів: «Подорож наосліп» (за координатами знайти і назвати географічний об’єкт); «Митниця» - бліц-відповіді аж на 678 питань, та ще й яких непростих! Проте діти впоралися; «Географічна абетка» вимагала як найбільше географічних назв на одну і ту саму букву; «Сім малюнків» - передбачали відгадати за усним малюнком зображене.
А ще діти знаходили «географічні» помилки в описах географічних об’єктів. Була тут і музична хвилинка, і знаходження «зайвого» у ряду географічних понять. І завершував вікторину, звичайно ж, конкурс капітанів «Три на три». Дуже об’єктивне журі підвело підсумки:
І місце – 7-А клас;
ІІ місце – 7-Г клас;
ІІІ місце – 7-Б, 7-В клас.
Молодці – переможці!
У п’ятницю 21 квітня естафету змагань перехопили дев’ятикласники, хоч участь у великому «святі-подорожі», окрім них брали учні 5-Б класу та 11-их класів.
За традицією, тиждень природничих наук завершує географічне свято.
Цього року воно називалося свято-подорож «Україна – держава Європейська». Підготувала його учитель географії Кисельова Н.Б. разом з учнями 11-их класів.
Команди 9-их класів представили свої назви, емблеми та кожного з членів команди. Бліц-турнір «Мальовнича Україна» - явище яскраве: із квітів швидко і креативно створити композицію, що символізує щедру, мальовничу нашу землю. Члени журі - це переможці олімпіад та конкурсів МАН: Понятовський Н. (11-А), Луценко Т., Ледовська О., Мартинюк А. (10-А).
Ціла вервечка конкурсів від конкурсу капітанів через географів-поліглотів, що уміло перекладали географічні поняття англійською, польською до конкурсу кухарів «Смакота» - учасники мали відібрати інгредієнти та «зварити» віртуальну страву. Звичайно ж, не обійшлося без борщу з квасолею, горохової каші та голубців. Виявили свої здібності і знавці географії, якщо зважити, що учасники свята були у яскравих костюмах, то свято дійсно відбулося, а нагороджували його учасників у кожній з номінацій.
Підбиваючи підсумки свята-подорожі, директор школи Лаговська С.В. особливо підкреслила масовість заходу, а також те, що таке свято вже стало хорошою традицією у школі, і прищеплює воно любов до України та географії.
Останніми учасниками Тижня природничих наук стали учні 8-их класів: разом з учителем хімії Макаренко Л.П. вони провели хімічний брейн-ринг. Вони дізналися про форми навчання у різних країнах світу, виявили свої знання хімічних формул, елементів, речовин, їх властивостей. Були тут навіть жартівливі запитання. Результати змагання:
І місце – 8-Б клас;
ІІ місце – 8-А, 8-В клас.
От і попрощався з учнівством останній предметний тиждень 2016-2017 навчального року. Чекатимемо нових цікавих зустрічей у новому році!
Джерело: СЗШ №206