Центральна районна бібліотека Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» презентує новий проєкт «Звукова книга»


З метою створення максимально комфортного процесу сприйняття інформації та читання, на початку нового навчального року, у Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» стартував новий проєкт «Звукова книга». Численні суперечки про те, що краще: паперова книга чи «книга, що говорить», не зупинили авторів проєкту, адже властивість передавати і отримувати інформацію на слух є у кожного з нас. Людство з давніх часів саме вербально передає знання наступним поколінням, а читати люди навчилися відносно недавно. Швидкість, тембр, тон голосу також передає багато інформації слухачеві, на слух легше вловлювати різні емоції персонажів.
Шановні читачі, чекаємо на Вас у бібліотеці за адресою: бульвар Ромена Роллана, 13-В, та пропонуємо відвідати офіційний веб-сайт ЦБС «Свічадо» http://svichado.kiev.ua/, розділ «Арт–простір» (відео та аудіо читання). До Вашої уваги вже створено декілька звукових книг. Серед них: казки Г. Х Андерсена, твори «Поліана» (Е. Портер), «Сіроманець» (М. Вінграновський), «Аліса в Країні Чудес» (Л. Керрол), «Що не день, то субота» (П. Маар). Аудіотека щодня поповнюється творами українських та зарубіжних авторів.
Які б результати досліджень і переваги не були у того чи іншого способу «читання», вирішувати повинен кожен сам для себе. Але в будь-якому випадку, спробувати обидва варіанти важливо, щоб вибрати найбільш зручний для себе і зробити знайомство з книгами ще більш приємним процесом.
Довідка: ідея створення аудіокниг належить відомому винахідникові Томасу Едісону. Під час презентації придуманого ним фонографа у 1877 році він запропонував за допомогою нього записувати і прослуховувати не тільки музику, але й літературні твори.
Переваги аудіокниг однозначно є, вони: викликають сильніші емоції (це з’ясували вчені з дослідницького центру Університетського коледжу Лондона); підходять людям зі слабким зором, дітям, які ще не навчилися читати, і аудіалам – типу людей, які краще сприймають інформацію на слух; заощаджують час, аудіоверсії книг можна слухати під час спортивних тренувань, поїздок на роботу, готування, прибирання та інших монотонних справ, які не потребують великої концентрації мозкової діяльності; дбають про здоров’я, аудіокниги не втомлюють очі; не потребують додаткового місця серед особистих речей, на смартфон, планшет або електронну книгу можна завантажити величезну кількість художніх і науково-популярних творів, які будуть займати тільки пам’ять вашого гаджета.