Творча подорож хору «Ніколка» Київської дитячої музичної школи №23 (фото)


Від покоління до покоління передавались традиції святкування Різдва Христового, колядування та щедрування. Період Різдвяних свят триває аж до свята Водохреща (19 січня).
Різдвяні свята з їх традиційною обрядовістю увібрали у себе найбільш типові види народно-драматичної творчості українців. У ці дні діти та молодь ходили по домівках та веселими піснями вітали господарів, бажаючи їм щастя, добробуту та щедрого врожаю. А пісні ці так і назвали — колядками та щедрівками.
Ось і вихованці Київської дитячої музичної школи №23 відділу культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації (директор Алла Анікєєнко), які є учасниками хору учнів молодших класів «Ніколка», під керівництвом Маєвої Олени Вадимівни, завітали із святковими колядками до жителів селища Круглик Київо-Святошинського району. Вони були запрошені і на святкову Літургію до Храму Успіння Божої Матері, де виконали різдвяні колядки "Спи Ісусе спи", "Нова радість", "Добрий вечір", "Во Віфлеємі нині новина", "Бог ся рождає". Всі прихожани храму були в захваті і щиро аплодували юним виконавцям. А настоятель Храму Успіння Божої Матері в селищі Круглик Київо-Святошинського району Ієрей Олександр (Кандій) подарував всім діточкам солодощі.
Довідка:
Споконвіку існував у нашому народі гарний звичай бажати один одному і господарям щастя - здоров'я, многих літ і всяких статків у хаті і родині. Вже по Святій Вечері українці починали ходити по хатах, піснями та відтворенням побутових сценок поздоровляли господарів та їхніх дітей та вінчували їм злагоду й достаток. Колядувати починають не в усіх місцевостях України одночасно: на Покутті діти ідуть колядувати вже на Святий Вечір; на колишній Гетьманщині, в Слобідській Україні та в Гуцульщині — на перший день Різдва Христового, після того, як у церкві скінчиться Богослужіння. На Західному Поділлі йдуть колядувати на другий день свят вранці. А щедрували - на Старий Новий рік.
Джерело: Відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації