Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Творчість Михайла Зощенка – простір в якому проходить людське життя

Опубліковано 12 серпня 2014 року о 12:27

Є письменники, які залишаються тільки у своєму часі. Вони були потрібні сучасникам, але нащадки їх мало читають. З творами ж Зощенка сталося зовсім інше. Як не замовчували їх, як не труїли письменника за життя, його книги прорвали «Громаду років» і стали улюбленими у нащадків.

Письменник-новеліст, сатирик, висміював обставини і людей післяреволюційної доби та радянську систему. Засуджений офіційною критикою. Зазнавав переслідувань з боку радянської влади.

Народився Михайло Зощенко 29 липня (10 серпня н.с.) 1894 року в місті Полтаві у родині художника-передвижника, українського дворянина, уродженця Полтавської губернії.

Здобув гімназичну освіту, 1913 року вступив до Петербурзького університету на юридичний факультет.

На початку Першої світової війни виїхав прапорщиком на фронт, був поранений; за хоробрість одержав ордени і Георгіївський хрест.

З 1918 року воював добровольцем у Червоній армії. З 1918 до 1921 року Михайло Зощенко змінив масу занять, про що писав пізніше: «…я змінив десять або дванадцять професій, перш ніж дістатися до своєї теперішньої професії».

Уже в 1929-32 рр. виходить зібрання його творів в шести томах. Всього ж з 1922 до 1946 року нараховується 91 видання і перевидання його книг.

Уже перша книжка «Рассказы Назара Ильича господина Синебрюхова» (1922) свідчила про самобутність знайденої письменником оповідної форми.

З 17 серпня до 1 вересня 1934 року проходив Перший Всесоюзний з'їзд радянських письменників, членом правління якого був вибраний Зощенко. На перший погляд творча доля письменника складалася успішно, проте протягом всього літературного шляху він піддавався суворій і часто упередженій критиці. Апофеозом всіх перипетій стала сумно відома постанова ЦК ВКП(б) від 14 серпня 1946 року "Про журнали «Звезда» і «Ленинград». 4 вересня Зощенка і Анну Ахматову виключають із Спілки радянських письменників. Зощенка позбавляють продуктової «робочої картки». Привід для нападок цього разу був зовсім надуманий - дитяче оповідання «Пригоди мавпи».

Після цієї постанови всі видавництва, журнали і театри розривають контракти з письменником. Повернутися в Спілку письменників Михайло Зощенко зміг тільки після смерті Сталіна. Але цькування продовжувалося.

Помер у Ленінграді  22 липня 1958 року. Офіційними органами не було надано дозволу на його поховання у Ленінграді. Прах письменника покоїться на кладовищі в Сестрорецьку (Ленінградська область).

Сам Зощенко завжди називав себе полтавчанином, за місцем народження свого батька.

11 серпня 2014 року з нагоди дня народження Михайла Зощенка в Інформаційному  центрі Центральної районної бібліотеки Централізованої бібліотечної системи «Свічадо»  управління культури, туризму та охорони культурної спадщини відбулося електронне інформування  «Творчість Михайла Зощенка – простір в якому проходить людське життя». Е-інформування для тих, хто хоче більше знати.

 

Джерело: управління культури, туризму та охорони культурної спадщини


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux