У Департаменті охорони здоров’я заохочують турбуватися про ментальне здоров’я
В умовах воєнного стану піклування про ментальне здоров’я стало частиною життя кожного з нас.
Департамент охорони здоров’я КМДА приділяє велику увагу темі психічного здоров’я з 2018 року.
Саме тоді було розпочато впровадження окремих заходів, спрямованих на надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їхніх родин: відкрито спеціальну телефонну «гарячу лінію», психосоматичне відділення на базі КМКЛ №8, проведено навчання лікарів. Ця робота не зупинилася, а лише підсилилася у 2022.
«На сьогодні ми маємо розгалужену систему, що дозволяє отримувати психологічну допомогу на первинному рівні — у свого сімейного лікаря, консультуватися у психіатрів у своєму КДЦ, проходити стаціонарну та амбулаторну психологічну реабілітацію у спеціально відкритому Кризовому центрі і, звичайно, на базі спеціалізованих закладів», — зазначили в Департаменті.
Також напрочуд важливим є вміння самостійно допомогти собі та близьким у випадку надзвичайної ситуації. Щоб не просто не втратити контроль, а й убезпечитися від руйнівних наслідків гострої реакції на стрес, панічної атаки.
В Україні також діє програма ментального здоров’я «Ти як». Бо зараз, у час війни, українцям дуже важливо дбати про себе, про свій психологічний стан, а також бути емпатичними до проблем інших людей, підтримувати тих, кому потрібна допомога.
Раніше психологи розповіли, як підтримати близьких, якщо вони перебувають на прифронтових територіях.
Джерело: «Вечірній Київ»