У КДМШ № 23 проведено лекцію «Голодомор 1932—1933 років — геноцид українського народу»
Завідувачка музично-теоретичного відділу Ірина Здержко провела для учнів старших класів лекцію «Голодомор 1932—1933 років — геноцид українського народу». З глибоким почуттям скорботи був прослуханий твір українського класика Євгена Станковича на вірші Дмитра Павличка “Панахида за померлими з голоду”. Твір прозвучав у виконанні Національної заслуженої академічної капели України "Думка” і Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під керуванням Володимира Сіренка. Панахида, що триває понад сорок хвилин, задумана як епічна фреска, музична розповідь про трагедію народу. Твір витриманий у неотональній стилістиці, майже неоромантичній, завдяки чому стає доступним також для слухачів. Цим твором віддано данину шани жертвам національної трагедії та попереджено живих про страхіття тоталітаризму. Його втілення - це цілісне, наскрізне пережиття Голодомору та усвідомлення відповідальності перед нашими минулими і прийдешніми поколіннями.
Музика Євгена Станковича стала музикою хресного шляху України XX століття і надемоційний відбиток, тих страшних спогадів.
Довідково: 15 травня 2003 року Верховна Рада України в офіційному зверненні до народу України визнала Голодомор актом геноциду, 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», який трактує події 1932—1933 років як геноцид українського народу, 23 жовтня 2008 року Європарламент визнав Голодомор в Україні злочином проти людства і висловив співчуття українському народу. 28 квітня 2010 року Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію про вшанування пам'яті загиблих у результаті голоду 1932—1933 років в Україні та інших республіках колишнього Радянського Союзу, вшанувавши пам'ять загиблих від голоду і засудивши жорстоку політику сталінського режиму.
Джерело: Відділ культури Святошинської РДА.