У КДМШ № 23 відбувся концерт арфової музики «Хай линуть звуки чарівні» (фото)
Нещодавно в концертній залі Київської дитячої музичної школи № 23 відділу культури та охорони культурної спадщини відбувся чудовий захід – традиційний щорічний концерт арфової музики «Хай линуть звуки чарівні». На сцені своїм мистецтвом гри на арфі ділилися учні викладача Федулової Лідії Миколаївни.
Дарували слухачам свої музичні вітання учениці: Лєбєдєва Аліна (0 клас), Пивовар Анастасія, Попроцька Анна (2 клас), Матюха Владислава (2 клас), Росошек Анна (3 клас), Рижих Дар'я (5 клас), Субіна Анастасія (9 клас). Великі концертні програми виступів були насичені творами різних епох, різноманітних жанрів і виконавських стилів. Звучали і старовинні опуси, і твори композиторів – класиків, і обробки народних пісень, і сучасні музичні п’єси.
Слухачі з великим задоволенням поринули в дивовижний світ мистецтва та чарівних звуків арфи і бурхливими оплесками супроводжували кожен виступ юних музикантів. Затишна доброзичлива атмосфера, оплески і натхнення до нових досягнень, стали підсумком весняного музичного арфового свята.
До відома:Київська дитяча музична школа №23 - єдина у Святошинському районі, яка має рідкісний та ексклюзивний музичний інструмент – арфу.
Арфа – старовинний струнний щипковий інструмент. Ще в древньому Єгипті та у Вавилоні були знайдені фрески та малюнки на пірамідах із зображенням у вигляді арфи. З того часу інструмент пройшов багато перетворень і модифікацій. Сучасна арфа з’явилась близько 1810 року у Франції. ЇЇ сконструював музичний майстре Ерар, тоді ж з’явився педальний механізм подвійної дії на всіх 7 педалях. Арфа має 47 струн, а це майже такий самий діапазон, як і у рояля. На кожній струні можна зіграти 3 звуки. Механізм, що дозволяє перестроїти кожну струну, знаходиться у верхній частині інструмента і називається вербелі. Сучасна арфа має більше ніж 2 тисячі деталей.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської РДА.