У Київській дитячій музичній школи № 22 відбулась творча зустріч з композитором Юрієм Пікушем
На зустрічі із викладачами та учнями школи Юрій Пікуш представив свої твори - ранні та найновіші, а також поділився досвідом підготовки та перемоги у композиторському конкурсі імені Скорика, розказав про нещодавні фахові закордонні поїздки: на фестиваль нової музики до німецького міста Бамберг та на майстер-класи митців під час відомого польського фестивалю сучасної музики «Варшавська осінь».
Зустріч проходила у формат розмови: зокрема, присутніх дітей цікавили такі небанальні питання, як «скільки часу потрібно, щоб написати перший твір; як відбувається процес компонування; якими інструментами композитор хотів би володіти» і т.д. Від присутніх лунали також прохання розповісти про улюблені стилі та жанри композитора, предмети з часів музичної школи та творчі плани на майбутнє.
Дякуємо композитору та викладачу Юрію Пікушу й бажаємо подальших перемог та досягнень! Саме завдяки таким зустрічам та обміну досвідом маленькі музиканти надихаються продовжувати свій шлях у мистецтві!
До відома: Юрій Пікуш - молодий композитор, переможець Другого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика, а також викладач музично-теоретичних дисциплін Київської дитячої музичної школи № 22. Творчий шлях: від музичної школи (Дніпровська музична школа, Дніпровська академія музики (домра, 2013–2017) до здобуття професії композитора (Національна музична академія України (клас Олександра Костіна - 2017–2022, Миколи Ковалінаса - 2022–2023).
Важливим чинником для розвитку автора стали мистецька резиденція-стипендія імені Митрополита Шептицького (Львів, 2021), а також здобуття нагороди як лауреат спеціальної премії Вальтера Фельдмана у Всеукраїнському композиторському конкурсові імені Бориса Лятошинського (Харків, 2018).
Твори Юрія виконувалися в Україні, Німеччині, Швейцарії, Канаді. Він є учасником відомих міжнародних фестивалів сучасної музики: «19. Neue Musik Tage im Bamberg» (Німеччина, 2023), «Usedomer Musikfestival» (Німеччина, 2023), «Контрасти» (2019, 2020, 2021, 2023), «Kharkiv Music Fest» (2018, 2023), «Нова музика в Україні» (2018) та ін. Брав участь у проєктах «Kharkiv Skhid Opera» (Харків, 2019), новоствореного Центру музики молодих (Київ, 2023), українсько-канадському проєкті «MuSE» (2023).
Серед виконавців — Національний ансамбль солістів «Київська камерата», Національний симфонічний оркестр, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, квартет Kharkiv Music Fest, ансамблі «Nostri Temporis» (Україна), «Recherche Ensemble» (Німеччина), «Proton Ensemble Bern» (Швейцарія), Артем Полуденний, Катерина Бойчук, Віктор Рекало та ін).
Джерело: Відділ культури Святошинської РДА.