У підліткових клубах ЦСПК «Щасливе дитинство» відбувся цикл заходів, присвячених Дню скорботи і вшануванню пам’яті жертв війни в Україні
В нас клятва єдина і воля єдина,
Єдиний в нас клич і порив:
Ніколи, ніколи не буде Вкраїна
Рабою фашистських катів.
Микола Бажан
На світанні далекого 22 червня 1941 року на Київ впали ворожі бомби. Гітлерівська Німеччина напала на Радянський Союз – ця приголомшлива звістка, повідомлена суботнього дня 73 роки тому, стала початком відліку великої біди радянського народу – Великої Вітчизняної війни. Україна першою серед республік СРСР відчула її гіркий убивчий смак. Найжорстокіша й найкривавіша війна в історії людства, що забрала десятки мільйонів життів, тривала 1418 днів…
Цикл заходів, присвячених Дню пам'яті та скорботи, вшануванню жертв Великої Вітчизняної пройшов у підліткових клубах Централізованої системи підліткових клубів «Щасливе дитинство» управління у справах сім'ї, молоді та спорту Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації з 17 до 22 червня. Упродовж цього періоду вихованці підліткових клубів за місцем проживання взяли участь у перегляді документальних фільмів про початок війни; ччитанні оповідань про героїзм та патріотизм воїнів, які вступили в бій у перші дні війни; бесідах з історії Великої Вітчизняної війни; літературній годині; екскурсіях до Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років».
Нам є за ким сумувати… В Україні немає жодної родини, яка б не зазнала непоправних втрат у тій страшній війні. Більше того, історики зараз сходяться на думці, що кількість українців, полеглих під час Другої світової війни, могла сягати 14 мільйонів. Це – мало не третина нинішнього населення нашої держави.
І живуть у пам’яті народу його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі, котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій, як зіницю ока, берегти
Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту