У столиці вже встановили два пости моніторингу повітря
У столиці вже працюють два пости моніторингу повітря – в Дарницькому та Дніпровському районах міста – на вул. Архітектора Вербицького, 26 та на Харківському шосе, 7/1. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час перевірки роботи одного з цих постів.
«У Києві розпочали встановлювати сучасну систему, яка здійснюватиме якісний та системний автоматичний моніторинг якості повітря. Перші два пости, що вже встановили, працюють в Дарницькому та Дніпровському районах міста. Сьогодні ми перевіряємо роботу одного з них», – сказав Віталій Кличко.
Так, обладнання та програмне забезпечення на нових постах моніторингу повітря відповідає європейським стандартам, зокрема директивам ЄС, та рекомендаціям ВООЗ. Системи з аналогічним принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах.
Система вимірює понад 10 показників: діоксид сірки (продукт горіння), діоксид азоту, оксид азоту, оксид вуглецю (чадний газ), озон, сірководень, аміак (задушливий запах, неорганічна сполука), а також пил. Влаштовані також і газоаналізатори, що вимірюють формальдегід, метил меркаптан та пробовідбірники для важких металів.
Усі дані – у відкритому доступі і їх можна побачити в режимі онлайн на сайті КМДА: http://asm.kyivcity.gov.ua/.
Показники можна побачити на карті, де відображається актуальний стан атмосферного повітря та погодні умови. Адже кожен мешканець столиці повинен мати актуальну та об’єктивну інформацію про стан повітря в місті. А також отримувати чіткі рекомендації, що робити, коли якість повітря з певних причин погіршується.
«Поки місто має два таких пости моніторингу. Ще три пости плануємо встановити до кінця цього року – в Печерському, Оболонському та Солом’янському районах. Наразі управління екології КМДА напрацьовує план розвитку системи моніторингу і встановлення нових постів у всіх районах столиці. Києву потрібна власна стратегія поліпшення екологічної ситуації, яка брала б до уваги усі сфери життєдіяльності міста, що впливають на стан повітря – транспорт, діяльність промислових підприємств, озеленення та інші. І управління екології розробляє таку стратегію», – наголосив Віталій Кличко.
Джерело: КМДА.