Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

У Святошині проаналізували стан виконання дохідної та видаткової частини бюджету міста Києва по району за 9 місяців 2014 року

Опубліковано 28 листопада 2014 року о 10:12
фото

Мова про це йшла на засіданні Колегії Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

Проаналізувати причини посилення кризових проявів та ризиків в Україні, що впливають як на показники рівня розвитку країни в цілому, міста Києва та Святошинського району зокрема, ми попросили в.о. начальника фінансового управління Антоніну Солосіч.

Серед основних причин були названі: незадовільна інвестиційна привабливість, відсутність системних ринкових змін, низький рівень довіри до системи державного управління та зміни у керівництві держави та на місцевих рівнях.

- Антоніно Анатоліївно, в двох словах, яким є виконанняіндикативнихпоказників бюджету містаКиєва по Святошинському району за 9 місяців 2014 року?

А.С.: У структурі доходної частини бюджету міста Києва по Святошинському району 99,98 % займають надходження загального фонду і лише 0,02 % - надходження спеціального фонду. Найбільша питома вага в загальному фонді приходиться на податок з доходів фізичних осіб (71 %) та на плату за землю (25 %). Інші надходження складають лише 4 % і дорівнюють 18,2 млн. грн. Середній рівень виконання доходів загального фонду бюджету міста Києва до затверджених річних індикативних показників у місті Києві за 9 місяців 2014 року становив 68,8 %. Виконання індикативних показників бюджету міста Києва по Святошинському району за 9 місяців склало 63,6 % до річного завдання  та 87,2 % до планового.

- Які податки і збори і в яких сумах було мобілізовано до місцевого бюджету Святошинського району за звітний період?

А.С: У січні-вересні 2014 року до місцевого бюджету Святошинського району міста Києва мобілізовано податків і зборів в обсязі 431,6 млн. грн., що менше, порівняно з аналогічним періодом минулого року, на 6,3 млн. грн., або на 1,5 %, в т.ч. мобілізовано: до загального фонду – 431,4 млн. грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року менше на 3,6 млн. грн., або на 0,8 %; до спеціального фонду – 0,2 млн. грн., що на 2,8 млн. грн., або в 18 разів  менше торішнього. Податок на доходи фізичних осіб за 9 місяців 2014 року надійшов у сумі 304,7 млн. грн., що становить 85,6 % від планових показників і на 0,4 % менше ніж надійшло у минулому році.

Аналіз динаміки фактичних надходжень і планових показників у 2012 - 2014 роках показав, що темп росту планових показників значно перевищує темп росту фактичних надходжень ПДФО, що є однією з причин невиконання плану. При тому, що фактичні надходження протягом двох років майже незмінні, а у 2014 році ще й скоротилися проти 2013 року на 1,2 млн. грн., планові показники за цей період зросли з 297,7 млн. грн. у 2012 році до 356,1 млн. грн. у 2014 році, або на 19,6 %.

- Про що це свідчить?

А.С.: Це свідчить про те, що метод екстраполяції, який застосовується МФУ та Департаментом фінансів КМДА при формуванні прогнозів і розрахунку індикативних показників не забезпечує прогнозування їх реального рівня.

- А які заходи вживаються районною владою для більш ефективного наповнення доходної частини бюджету міста?

А.С.: Фінансовим управлінням разом з іншими структурними підрозділами Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, податковою службою та іншими державними службами вжито ряд заходів щодо наповнення доходної частини бюджету міста. Так, протягом січня-вересня проводились засідання спільних комісій на яких заслуховувались керівники підприємств-мінімізаторів та керівники підприємств - боржників по виплаті заробітної плати, надіслані листи до прокуратури району щодо підприємств які мінімізують заробітну плату працівників та інше. В наслідок вжитих спільних заходів перерахування податку з доходів фізичних осіб збільшились на 9,8 млн. грн., погашено 2,4 млн. грн. податкового боргу по податку з доходів фізичних осіб.

Ще одним напрямком роботи в рамках заходів по наповненню бюджету є масово - роз’яснювальна робота серед трудових колективів підприємств-мінімізаторів щодо індивідуальних і соціальних переваг ліквідації такого явища, як виплата заробітної плати «в конвертах».

- А як зросла середньомісячна заробітна плата по району?

А.С.: Середньомісячна заробітна плата по району протягом першого півріччя 2014 року зросла в порівнянні з початком року лише на 3,6 %, тоді як в цілому по країні вона зросла на 6,3%, а по місту Києву –на 8,1 %. В той же час ріст заборгованості по заробітній платі в районі на 31,9 % нижче ніж по Києву, але майже залишається на рівні всеукраїнського (252,4 %).

- Якими є втрати бюджету від несплати податку з доходів фізичних осіб?

А.С.: Основними негативними факторами, що впливають на зниження надходжень до бюджету податку з доходів фізичних осіб є: одноразові виплати дивідендів, які не передбачаються у відповідному періоді поточного року; зменшення фонду заробітної плати по району в основному за рахунок скорочення робочих місць.

Втрати бюджету від зазначеної групи платників податку з доходів фізичних осіб у січні - жовтні 2014 року в порівнянні з відповідними періодом 2013 року становить 25 384,1 тис. грн.

Варто зазначити, що за 9 місяців 2014 року у всіх районах столиці, крім Деснянського  та Святошинського, спостерігався приріст податку на доходи фізичних осіб порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зменшення ПДФО у Святошинському районі становить 0,4 %.

- А якими є надходження від плати за землю?

А.С.:Річний план по платі за землю Святошинським районом виконано на 67,  %. Але динаміка індикативних показників майже співпадає з динамікою фактичних надходжень і має тенденцію зниження. Невиконання індикативних показників по платі за землю насамперед  пов’язано з наданням пільг по платі за землю більш ніж 60 підприємствам району, довготривалою процедурою переукладання договорів оренди з орендарями земельних ділянок, наявність податкового боргу по платі за землю підприємств-боржників.

- А як фінансуються захищені статті видатків із загального фонду міського бюджету?

А.С.: У січні – вересні 2014 року із загального фонду міського бюджету Святошинською районною в місті Києві державною адміністрацією профінансовано 474,0 млн.грн. Недофінансовано 61,9 млн.грн.

У звітному періоді в основному профінансовано захищені статті видатків на суму 463,2 млн. грн., що складає 98 % до загальних видатків.

У зв’язку з чим утворились борги по заробіній платі, за енергоносії, харчування, медикаменти, утримання установ тощо.

В обсязі 29,2 млн. грн. освоєно кошти спеціального фонду за галузями. А це вже 64 % до завдання, із них бюджет розвитку – 2,4 млн. грн.

- А затверджений обсяг видатків по Святошинському району достатній для належного функціонування та надання якісних послуг установами та закладами Святошинського району?

А.С.: На жаль, затверджений обсяг видатків складає лише 57 % від розрахункової потреби. Така ситуація вже призвела до ряду негативних наслідків.

Незабезпеченість видатків на харчування дітей та учнів призводить до невиконання норм харчування, порушення дотримання перспективного меню та невдоволення з боку батьків.

Постачальники відмовляються належним чином виконувати умови договорів, мотивуючи це неможливістю заготовити і закупити сировину для виробництва харчової продукції та вимагають збільшити ціни на 10 % у зв’язку з підвищенням цін на продукти харчування.

Не забезпечено видатки на безкоштовні медикаменти для людей, які перенесли трансплантацію органів (на обліку в районі перебуває таких 14 осіб) життєво необхідною імуносупресорною терапією.

- Який вихід ви вбачаєте в ситуації, що склалася?

А.С.: Одним з варіантів вирішення ситуації може стати перегляд планових показників для забезпечення фінансовим ресурсом у 2014 році захищених статей видатків міською владою. Наразі Святошинською районною в місті Києві державною адміністрацією дане питання вже порушено на рівні міста. Сподіваємось, що до кінця року проблемні питання, які склались на сьогодні, будуть вирішеними.

 

Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux