У Святошинському районі міста Києва почали працювати пункти обігріву (адреси)
У зв’язку зі значним зниженням температури повітря до −20˚С у період з 14 до 19 січня 2021 року для надання допомоги населенню в період ускладнення погодних умов у Святошинському районі міста Києва відкрито три пункти обігріву, а саме:
- вул. Жмеринська, буд. 22-А (Територіальний центр соціального обслуговування Святошинського району м. Києва, працює цілодобово щодня);
- вул. Чорнобильська, буд. 9 (Територіальний центр соціального обслуговування Святошинського району м. Києва, працює з 08:00. до 17:00 год. щодня).
- бульв. Кольцова, 12 (ТОВ ТД «Дніпро», працює з 08:00 до 17:00 год. щодня).
У зазначених місцях розташування стаціонарних пунктів обігріву можна отримати допомогу (у приміщеннях є аптечки) та гарячі напої (чай та каву), печиво, цукерки тощо. У разі необхідності працівники зазначених пунктів обігріву викличуть медичну допомогу.
Відділ з питань цивільного захисту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації звертається до населення Святошинського району з проханням дотримуватися зазначених нижче правил безпеки, щоб не заподіяти шкоди власному здоров’ю.
1. Переохолодження, замерзання та обмороження
Обмороження - це ушкодження, викликане місцевим переохолодженням тканин організму. Небезпека дістати обмороження залежить від шкідливого впливу низьких температур, порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість) та інших причин.
Небезпечний мороз для ослаблених, утомлених, голодних, хворих людей. Легко піддаються впливу холоду особи в стані алкогольного сп’яніння. Найчастіше страждають периферійні частини тіла: пальці ніг ті рук, а також ніс, вуха, щоки.
Як уникнути обмороження?
1. Насамперед треба поліпшити кровообіг. Рухайтесь (ходіть, бігайте). Рухи на холоді посилюють кровообіг та сприяють зігріванню тіла.
2. Будьте уважні до свого одягу. Він має бути щільним, не обмежувати рух, легким. Взуття повинне буди сухим і у справному стані. Воно не повинне здавлювати ноги.
3. Не торкайтеся оголеною шкірою металевих предметів у морозну погоду, це може викликати швидке обмороження.
Якщо переохолодження уникнути не вдалось, наша порада:
1. Постраждалого помістіть у тепле приміщення і приступіть до зігрівання. Зігрівання потрібно проводити поступово. Дайте гарячий чай, молоко та тепло закутайте.
2. Ніс, щоки та вуха, якщо вони побіліли, розітріть руками до почервоніння і появи поколювання.
3. Розітріть обморожені частини тіла спиртом, горілкою або одеколоном. Якщо немає - м’якою рукавичкою, хутряним коміром, але не снігом, він не зігріває, а охолоджує та ушкоджує шкіру. Пам’ятайте, розтирання заборонене, якщо з’явилося припухання або пухирі на обморожених місцях.
2. Обережно бурульки!
Унаслідок температурних перепадів на дахах будинків утворюються крижані бурульки та снігові кулі, які несуть небезпеку для пішоходів. Особливо це стосується кварталів району, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків. Щоб уникнути небезпеки, тримайтеся далі від будинків − ближче до середини тротуару, адже взимку вони становлять велику небезпеку.
3. Обережно ожеледиця!
Рекомендації щодо заходів безпеки під час ожеледиці:
- прикріпіть на підбори вашого взуття шматочки поролону або лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском; натріть наждачним папером підошву перед виходом або прикріпіть його на підошву (але від води піщинки наждачного паперу з часом обсипаються) або одягніть лідоступи;
- пам’ятайте, що найкращими для пересування слизькою поверхнею є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів;
- людям похилого віку краще у «слизькі дні» взагалі не виходити з дому. Але якщо потреба змусила, не соромтесь взяти палицю з гумовим наконечником або шипом. Пам’ятайте, що дві третини травм люди, старші 60 років, одержують у результаті падіння;
- прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу – небезпечні;
- ходити, не поспішаючи, ноги злегка розслабити в колінах, ступаючи на всю підошву;
- у випадку порушення рівноваги - швидко присісти, щоб утримуватися на ногах;
- у момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться - від цього удар пом’якшиться;
- не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість важчих травм, переломів;
- обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом;
- не ходіть краєм проїжджої частини дороги, це завжди небезпечно;
- небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми найчастіше важкі, всупереч поширеній думці, що п’яний падає завжди вдало;
- якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, - терміново зверніться до лікаря в травмпункт.
Джерело: відділ з питань цивільного захисту Святошинської РДА.