Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

У СЗШ №206 відкрили музей Леся Курбаса (фото)

Опубліковано 01 березня 2017 року о 10:38
фото

Є такі події, дати, які називають доленосними, бо вони – ніби віхи на шляху історії, розвитку, країн, держав, народів.

Є така подія і в біографіях людей, і у долях колективів чи організацій.

28 лютого 2017 року саме такий доленосний день для середньої загальноосвітньої школи № 206 імені Леся Курбаса.

У цей день колектив навчального закладу урочисто вшановує 130-у річницю від дня народження великого театрального діяча, режисера-реформатора Леся Курбаса.

До цієї події у школі готувалися довго: упродовж цілих трьох років проводили пошуково-дослідницьку роботу по вивченню життя і діяльності Леся Курбаса, готували фотоекспозиції, створили театр-студію «Березіль», мандрували по місцях, пов’язаних з ім’ям славетного борця за європейську театральну культуру: Самбір, Тернопіль, Львів, Старий Скалат, Харків…

І от нині у школі визначна подія: на фасаді будівлі з’явилася вивіска із написом – «Школа №206 імені Леся Курбаса», а у школі відбувається урочисте відкриття музею світоча українського театру. Проте усе по черзі .

До школи на святкування ювілею Леся Курбаса прибули багато гостей: заступник голови Святошинської РДА Наталія Гусєва, радник голови Святошинської РДА Юрій Дубовецький, заступник директора Державного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса Оксана Танюк, народний артист України, актор Київського академічного Молодого театру Ярослав Гаврилюк, представник Київського академічного Молодого театру Оксана Щира, представники Музею театрального, музичного та кіномистецтв України та представники районного управління освіти, молоді та спорту.

Зустрічає гостей директор школи Світлана Лаговська. Урочисто звучать фанфари, лунають слова привітань. Тут, поряд з музеєм, вручають Почесні грамоти Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації працівникам навчального закладу: директору школи Світлані Лаговській, вчителю української мови та літератури Ользі Блізніченко, вчителю української мови та літератури Людмилі Кодлубовській, вчителю англійської мови Олексію Кравцю, вчителю історії Вадиму Мунтяну, вчителю початкових класів Ользі Фільовій.

Нагороджуються Грамотами управління освіти, молоді та спорту Святошинського району і учні школи за участь у пошуково-дослідницькій роботі, за перемоги у міжнародних конкурсах Т. Шевченка та Петра Яцика, а таких – понад три десятки.

Після літературно - музичної композиції, яку виконали учні школи, надходить урочиста хвилина перерізування червоної стрічки на порозі щойно відкритого музею Леся Курбаса. Право перерізати стрічку надано гостям свята.

І ось перша екскурсія по музею, яку проводять дев’ятикласники Ткач Єгор та Безолюк Вікторія. Скупі рядки біографії, фотознімки, атмосфера театру, в якій творив Лесь Курбас. А далі – розповідь про переслідування, тортури і загибель у Соловецькому пеклі. Справді перерваний політ у безсмертя…

Окремі стенди музею розповідають про велику роботу колективу: цікаві зустрічі у Державному центрі театрального мистецтва імені Леся Курбаса, у театральних колективах Києва, Львова, Тернополя, Харкова. В експозиції музею – подарунки від друзів, побратимів – усіх, хто пов'язаний із долею Леся Курбаса. І ось гостинно розчинилися двері актової зали, запрошуючи усіх до продовження свята.

З вітальними словами звертається до присутніх директор школи Світлана Лаговська. Вона розповідає, чому саме такий проект виник у навчальному закладі, чого досяг колектив, а також щиро дякує учням, педагогам, батькам, усім, хто допомагав, підтримував творче починання. Світлана Валеріївна запрошує подивитися прем’єру – драму Миколи Куліша «Патетична соната», над якою так і не піднялася завіса за часів Курбаса та Куліша. Акторами на прем’єрі стали учні 4-го, 9-х та 11-х класів. Шквалом оплесків зустрів зал виступ юних акторів та їх керівника Вадима Мунтяна. Особливо щиро звучала подяка народного артиста України Ярослава Гаврилюка, який був вражений виступом акторів шкільного театру «Березіль».

Заключним моментом свята стало підведення підсумків фестивалю шкільної театральної творчості «У світлі театральної рампи».

А підводити таки було що: журі фестивалю до нагородження представлено 93 учнів та класних колективів у 15-и номінаціях: «Кращий спектакль»; «Краща режисура»; «Краще музичне вирішення вистави»; «Краще оформлення вистави»; «Краща хореографія»; «Краща пластика спектаклю»; «Кращий сценічний ансамбль»; «Краще художнє читання»; «Глядацькі симпатії»; «Краща чоловіча роль»; «Надія фестивалю»; «Краща роль другого плану»; «Творчий пошук»; «Краща жіноча роль»; «Краща режисура».

Свято добігає кінця. Стихає гомін, спадає завіса, згасають вогні, проте ще вирують пристрасті, враження…

… Закінчилося свято. Поступово затихають емоції… Однак від цього дня ще одна школа на Борщагівці має своє ім’я – ім’я Леся Курбаса, а отже – і своє особливе обличчя з творчим профілем на фоні театральної завіси, у світлі вогнів рампи… Ні, не випадково школа № 206 розташована таки на проспекті Леся Курбаса.

 

Джерело: СЗШ №206.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux