У Територіальному центрі соціального обслуговування Святошинського району м. Києва провели лекцію про інсульт
Психолог відділення денного перебування Дмитренко Тетяна Миколаївна до Всесвітнього дня боротьби з інсультом 28 жовтня 2019 року провела лекцію для студентів Університету третього віку.
Всесвітньою асоціацією боротьби з інсультом 29 жовтня визначено Всесвітнім днем боротьби з інсультом. У цей день у різних країнах світу проводяться соціально-просвітні, наукові заходи. Проблема боротьби з інсультом має надзвичайно важливе медичне і соціальне значення, оскільки ця патологія є однією з провідних причин смертності не тільки в Україні, а й у розвинених країнах Європи та США.
Щорічно жертвами інсульту стають понад 100 тисяч громадян України, серед яких третина молодша 65 років. За статистичними даними, в Україні налічується 11,8 млн хворих на артеріальну гіпертензію, 9 млн хворих на ішемічну хворобу серця, 1 млн на цукровий діабет. Лише 36 % українців знають про те, що в них підвищений артеріальний тиск, але нехтують профілактикою та медичною допомогою. Інсульт посідає третє місце в списку хвороб, від яких помирають люди у всьому світі. У 80% випадків інсульту можна уникнути, якщо дотримуватися здорового способу життя та приділяти увагу головним факторам ризику. Профілактика інсульту базується на виявленні та корекції чинників ризику мозкового інсульту – артеріальної гіпертензії, хвороб серця, цукрового діабету, гіперхолестеринемії, гіподинамії, ожиріння, куріння, зловживання алкоголем та ін. Знизити смертність від інсульту можна шляхом покращення надання допомоги хворим. Важлива й обізнаність населення як про чинники ризику, так і про перші ознаки інсульту.
Студенти відзначили, що прослухана лекція є пізнавальною, спрямована на привертання уваги населення до основних чинників ризику серцево–судинних захворювань і до напрямів профілактики інсульту.
Джерело: територіальний центр соціального обслуговування Святошинського району м. Києва.