У ЦРБ «Свічадо» розгорнуто тематичну виставку до Дня пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій
З нагоди відзначення Дня пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій у Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» розгорнуто виставку тематичних плакатів. Вражаюча експозиція створена Українським Інститутом національної пам’яті, розповідає про страшні події ХХ століття, коли українці пережили три масових голоди: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років геноцид українського народу, який здійснювався радянською владою.
Ми разом згадуємо трагічне заради єднання, задля того, щоб об'єднати людей і тим посилити наше бажання уникнути повторів такої трагедії на майбутнє.
В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.
Чекаємо на вас у бібліотеці бульвар Ж.Верна,13-в
Довідково: Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2023-му День пам’яті жертв Голодоморів припадає на 25 листопада.
Цього року ми вдруге вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
Голодомор 1932–33 років є найбільшою історичною катастрофою України ХХ ст. та не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом.
День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій залишається пам’ятною датою для багатьох нащадків тих, хто помер від великого Голоду у 1932-33 роки.
Джерело: Відділ культури Святошинської РДА.