У ЦРБ ЦБС «Свічадо» відбулася зустріч з Дмитром Лінартовичем
Днями в ЦРБ ЦБС «Свічадо» відбулась зустріч з Дмитром Лінартовичем ‒ заслуженим артистом України, членом Національної спілки кінематографістів України, актором театру, кіно та дубляжу, молодшим лейтенантом Збройних Сил України, учасником російсько-української війни.
На творчій зустрічі Дмитро Лінартович презентував збірку поезій «Словоспів» (2023), схарактеризувавши її як «українську прошивку, українське єство». Харизма актора, музиканта і поета заполонила серця слухачів / глядачів, адже Дмитро Лінартович перетворив класичну зустріч із митцем на інтермедіальну виставу: він читав свої вірші, співав їх у супроводі гітари, пояснював мало знайомі слова (капелан, вертеп, ПТСР), поглиблював крізь призму військового досвіду традиційні українські поняття (сорочка, серденько, гетьман), коментував деякі епізоди свого акторського шляху, воєнної біографії розвідника, а також поранення під Соледаром, лікування та реабілітації.
Прозвучали твори «Курс молодого бійця», «Окопище», «Медсестра», «Капелан», «Сапер», «Серденько», «Волонтерка» та ін. Поміж динамічним словоспівом актор встигав украплювати певні ціннісні настанови: українська мова в Соледарі рятувала. Мова ‒ маркер на війні; моя поезія – це не тільки мої думки, а й думки полеглих побратимів.
Наприкінці зустрічі Дмитро відповів на запитання, сфотографувався з усіма охочими, підписав книгу.
Юнак, що прийшов на зустріч з актором і воїном, на тезу Дмитра: «Війна вибиває нас, середнє покоління, отож вам, молоді, розбудовувати її далі», ‒ відповів: «Ми зробимо все, щоб ви пишалися Україною».
Довідково: Дмитро Лінартович ‒ киянин, випускник акторського факультету Київського університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого (2003). Викладач кафедри кіно і телемистецтва в Київському університеті імені Тараса Григоровича Шевченка.
Перша велика роль була у фільмі 2002 року «Невелика подорож на великій каруселі» режисера Михайла Іллєнка.
2012 — «ТойХтоПройшовКрізьВогонь»; 2015 — «Гетьман»; 2016 — «Осінні спогади»; 2020 — «Толока»; 2022 — «Обмін»; 2023 – «Фосфор».
У 2022 році, після російського вторгнення в Україну, брав участь в обороні Києва у складі ТРО, а потім, у складі десантно-штурмового підрозділу, воював на Херсонському напрямку, в районі Бахмута, згодом ‒ у Соледарі. Зазнав поранення та контузії в боях за Соледар 9 січня 2023 року.
Джерело: Відділ культури Святошинської РДА.