У відділенні соціально-медичної реабілітації дітей Святошинського району проведено заняття на тему «Віночок-символ українського народу»
Сьогодні питання національного відродження особливо актуальне, адже побудова сильної сучасної незалежної держави неможлива без міцного національно — історичного фундаменту, значною складовою якого є історично сформовані національні символи. Своєрідним жіночим оберегом в Україні завжди був віночок.
У відділення соціально-медичної реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, розумово відсталих дітей та дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки 18 лютого 2015 року пройшло тематичне заняття на тему: «Віночок – символ українського народу».
Метою заняття є виховання любові і поваги до рідного краю, збагачувати та поглибити знання дітей про квіти, як обереги людського життя, їх народні назви та ознайомити з минулим та сучасним життям українського народу, виховувати любов до рідного краю, до народних традицій, звичаїв, бережне ставлення до рослин.
Кожен народ має свої звичаї, обряди, що складалися протягом багатьох років. У кожного народу є свої символи і обереги. Обереги – від слова «оберігати», «берегти». Дітей ознайомили з віночком-оберегом. Оберегами від злих сил в народі вважалися рослини, які мали чудодійні властивості.
Колись віночок обов’язково носили всі українські дівчата, починаючи з трьох років. Віночок до лиця кожній дівчинці, але він – це не просто окраса, а ще й оберіг, як лікар, у ньому є чаклунська сила, яка біль знімає і волосся береже.
Тримаючи український вінок у руках вихователі розкрили значення кожної квітки (ромашки, незабудки, маку, чорнобривців, волошки). Для розвитку мовлення та логічного мислення у дітей, вихователями були підготовленні загадки про квіти.
Джерело: джерело: управління праці та соціального захисту населення Святошинського району.