Учні КДХШ № 5 відвідали творчу лабораторію гуцульської «людини Відродження» у «Мистецькому Арсеналі» (фото)


Днями учні Київської дитячої художньої школи № 5 відділу культури та охорони культурної спадщини (2-х і 4-х) класів разом з вчителями: Грицай Тетяною Андріївною, Шкляренком Віталієм Адрійовичем, Гордовською Антоніною Анатолівною відвідали творчу лабораторію гуцульської «людини Відродження» у «Мистецькому Арсеналі».
У творчій лабораторії учні взяли участь у майстер-класі та ознайомились з роботами художниці, письменниці, філософині, етнографині, фотографині, дослідниці фольклору, яка після смерті залишила нам більше запитань, ніж відповідей - Параски Плитки-Горицвіт.
У своїй творчості пані Параска описує реальні життєві історії та розкриває свої фантазії. Це - бути сміливою і вільною всупереч обставинам — репресіям, засланню до Сибіру, про можливість подорожувати, не виїжджаючи з рідного села, про мрії й бажання творити.
Протягом свого нелегкого життя художниця ніде не виставляла своїх робіт, а фотонегативи й роздруковані світлини зберігала під ліжком…
Довідково: історія існування творчих робіт майстрині на межі фантастики. У творчому доробку майстрині понад чотири тисячі фотографій. Близько 500 саморобних книжок, сотні графічних творів, ікон та щоденники часів радянських репресій залишила по собі Параска Плитка-Горицвіт.
Більшу частину життя вона мешкала у селі Криворівня на Івано-Франківщині, але їй вдалося підтримувати зв’язок із людьми на різних континентах та політв’язнями, з якими познайомилась за 10 років у таборах Казахстану, куди потрапила як зв’язкова УПА. Захоплювалась Махатмою Ганді і, за деякими даними, знала кілька мов.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської РДА.