Учнівська науково-практична конференція в СЗШ № 72 до дня Чорнобильської трагедії (фото)


Ми — атомні заложники прогресу
Вже в нас нема ні лісу ні небес
Так і живем од стресу і до стресу
Абетку смерті маємо — АЕС
(Ліна Костенко)
26 квітня 2016 року минає 30 років з часу, коли сталася Чорнобильська трагедія. З роками притупляється гострота пережитого, приходять нові покоління, які дедалі менше знають про страшну суть Чорнобильської катастрофи та тих людей, які віддали своє життя на поталу атомному монстру.
У СЗШ №72 серйозно готувалися до цього дня: шукали цікаві факти, фільми, робили серйозні наукові дослідження. Учні початкових класів в цей день переглядали фільми, слухали спогади тих, хто пережив страшні дні в квітні 1986 року.
Учні 7-Б класу разом з класним керівником Самохваловою Л.І. підготували літературно-музичну композицію, яку представили для перегляду учням середньої школи.
Трагічні наслідки аварії відчуватиме ще не одне наступне покоління. Тому ми просто зобов’язані знати, як впливає радіація на людей і довкілля, як можна захиститися від її негативного впливу.
Чи може Україна відмовитись від ядерної енергетики? Що треба робити, щоб уникнути аналогічних катастроф на майбутнє…
На ці та інші питання шукали відповіді учні старшої школи у доповідях, які були підготовлені до науково-практичної конференції, присвяченої 30-річчю Чорнобильської катастрофи, під керівництвом учителів фізики Лисак Г.В., біології Власюк В.М., хімії Іоніної С.А.
Нам таки є над чим замислитись. Живемо на технологічному вулкані. Чи не повториться трагедія в іншому місці? Чи стали ми більше шанувати рідну землю?
Мимоволі хочеться гукнути: «Люди! Схаменімося! Дзвони Чорнобиля б'ють на сполох!» і, як писав Хемінгуей, не питайте, по кому подзвін.
Джерело: СЗШ №72