«Україна є, Україна буде!» четвертий концерт ІІІ сезону Дитячої філармонії Святошинського району пройшов в Київській дитячій музичній школі №23 (фото)
Історію нашу на славній сторінці
Розкриє дитина, що в правді зроста.
Єднаймося, браття мої українці,
Во ім’я Шевченка, во ім’я Христа!
На заході, на який були запрошені учні, їх батьки та жителі мікрорайону, були представники відділу культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, а також члени художньої ради – директори шкіл естетичного виховання Святошинського району та їх заступники.
Юні музиканти під керівництвом своїх талановитих викладачів підготували концертну програму «Україна є! Україна буде!». Сьогодні на вустах кожного, кому не байдужа доля України, – молитва. Саме молитва є єдиною зброєю, яку може взяти для захисту своєї країни будь-хто: чи мала дитина, чи молода мама, чи старенька жіночка. Тому розпочався концерт з молитви на стародавні канонічні тексти XIII століття «STABATMATER», яку поклав на музику український композитор Володимир Синенко, а виконав хор учнів старших класів під керівництвом Тетяни Булгакової та у супроводі Наталії Бондаренко. Всі присутні в залі приєдналися до спільної молитви та хвилини мовчання…
Рівно рік тому в самому серці України, в її столиці – місті Києві відбулися трагічні події. Українці ціною життя виборювали своє право на гідне життя, на утвердження ідеалів свободи і демократії. Саме в другій половині лютого відбулася кульмінація Революції гідності. Згадуючи події річної давнини і спостерігаючи теперішні, ми дякуємо в молитві за духовні сили, які сподвигли українців піднятися, і просимо, щоб вони не згасли, для доведення розпочатої справи до кінця.
Концертною залою залунала інструментальна версія молитви «AVE MARIA» Джуліо Каччіні в прекладі для ансамблю домристів підкерівництвом Галини Хрустевич та у супроводі Дарини Шутько...
Під небом України відбувалися і тривають багато важливих подій. Вони наповнюють життя країни глибоким змістом. Історичний гобелен ткався не одним поколінням українців; на ньому повставали розквіт і занепад, свобода і неволя, перемоги і поразки – але це наша історія, яку ми маємо пам’ятати і брати безпосередню участь з усвідомленням своєї індивідуальної відповідальності у створенні цього гобелену.
У концерті прозвучали твори, у яких засобами музичного мистецтва було відображено настрої та мрії такої розмаїтої, замріяної і звитяжної, веселої і співучої, тужливої і життєлюбної нашої неньки України. Весело-завзятий характер українців, з яким вони долають перешкоди, відтворили в танку «Полька» українського композитора Віктора Кропиви дует баяністів у складі Свириденка Володимира та Мостовенка Михайла, викладач Ольга Макаренко.
А ще українці вміють жартувати. Із посміхом на вустах вони зустрічають випробування, жартуючи долають перешкоди. Свою зброю –гумор українець закодував в жартівливих піснях, в деяких з них він міг висміяти ворога і підтримати друга. Жартівливі гуцульські нотки звучали в «Гуморесці» Олександра Кравчука у виконанні ансамблю скрипалів під керівництвом Василя Бакалова у супроводі Бели Бондар.
Авторська колискова одного з патріархів української музики, який по-особливому вилив український мелос, а з ним і все багатство душі українського народу в класичні музичні форми, – «Тихесенький вечір» Кирила Стеценка, виконала Ольга Турчина у супроводі Анни Кільчицької, викладача Олени Маєвої.
Українську музику, зокрема сучасну, відрізняє поміж іншими національними композиторськими школами унікальне поєднання філософії, глибокого психологізму і чуттєвої лірики, як, на приклад: в «Ліричному прелюді» нашої сучасниці, вельми знаної української композиторки, Богдани Фільц, який прозвучав у виконанні, на роялі Кандулом Юрієм, викладача Анни Бородіної. Прагнення волі, польоту душі червоною ниткою проходить крізь творчість видатних українців. І саме пісні притаманна ця свобода польоту душі.
Твір на слова Лесі Українки та музику Кирила Стеценка «Хотіла б я піснею стати» виконала Меланія Куліш у супроводі Анастасії Шаріної (викладач Тетяна Стефанишина). Українську народну пісню «Ой лопнув обруч» в обробці Аліни Бойко виконав ансамбль гітаристів під керівництвом Валентини Колесникової. Дует юних піаністок Крилової Аліни та Заборіної Валентини (викладач Дворніченко Ірина) виконав «Концертну п’єсу» Юрія Весняка.
Концертною залою зазвучала пісня Романа Демчишина на слова Зої Ружин «Україна є, Україна буде!» у виконанні дівочого вокального ансамблю «Ангельорус» під керівництвом Тетяни Стефанишиної. Юний співак Марк Корнівський у супроводі Максима Грузинського (викладач Валентина Гаркуша) виконав твір Влада Конощенка на слова Павла Власюка «Україна є!».
Ансамбль народної пісні під керівництвом Валентини Гаркуші виконав пісню «Пахне хлібом» Влада Конощенка на слова Павла Власюка та «Встань козацька славо!» Івана Сльоти на слова Олександра Богачука під супровід ансамблю викладачів: Максим Грузинський (баян), Тарас Козак (ударні), Бела Бондар (рояль), Богдана Звягольська (скрипка). Слухачі з захопленням полинули у світ музики та пісні і виражали свої враження гучними оплесками…
На завершення, всі присутні в залі об’єднались для виконання спільної молитви «Боже великий єдиний» Миколи Лисенка на слова Олександра Кониського .
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини.