Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини презентує Центр культури «Святошин» (фото)
Культурно-просвітній заклад Центр культури «Святошин» був створений на підставі розпорядження Ленінградської (Святошинської) районної державної адміністрації міста Києва від 12 червня 2001 р. № 1078.
Перший директор Центру культури – Чорний Олександр Вікторович. Він очолював колектив Центру до 2004 року. У 2004 році директором Центру призначено Бурдія Олександра Дмитровича.
З дня створення Центру контингент учасників дитячих колективів виріс з 42 до 250 вихованців. В Центрі діють дитячі хореографічні, хорові та вокальні колективи. Крім дитячого сектору аматорське мистецтво плекають п’ять дорослих колективів, які мають звання «Народний».
В Центрі працює понад 40 працівників, серед яких 27 – керівники одинадцяти колективів, педагоги та концертмейстери.
Дитячі аматорські колективи:
Зразковий хореографічний ансамбль «Соколята» (художній керівник Заслужений працівник культури України Швець Сергій Антонович) заснований в 1969 році є Колективним членом Всеукраїнської Хореографічної Спілки, численний лауреат міжнародних фестивалів і конкурсів. Нині в ансамблі улюбленим мистецтвом народного танцю займаються понад 150 учасників віком від 4 до 18 років. Заняття проводяться у затишному залі під чуйним керівництвом досвідчених педагогів-хореографів у супроводі висококваліфікованих концертмейстерів. Кожна група ансамблю має свою програму та свій репертуар.
Своє мистецтво ансамбль гідно представляє на багатьох міжнародних конкурсах та фестивалях, у багатьох країнах світу. «Соколята» бережливо зберігають й примножують славні традиції засновників.
Лише за останні роки ансамбль «Соколята» здобув чимало високих відзнак та винагород, а також численні перемоги престижних міжнародних фестивалів та конкурсів.
Зразкова студія степу «Чарлі» (художній керівник Заслужений артист України Сушицький Микола Іванович).
З вересня 1997 року була розпочата діяльність студії степу «Чарлі», засновником і першим керівником якої став Шкварченко Станіслав Іванович. Створюючи студію, Станіслав Іванович бачив її як школу, котра буде працювати у напрямку збереження і збагачення мистецтва степу. Він розробив свою методику, володів особою манерою викладання та художнім смаком. Студія степу «Чарлі» працює при ЦК «Святошин» з вересня 2001 року.
На сьогоднішній день, керівником Зразкової студії степу «Чарлі» є Заслужений артист України Сушицький Микола Іванович, який продовжує творчу, навчальну і виховну роботу з колективом. Важливим фактором є і те, що всі діти, які навчаються такому не простому мистецтву танцю - степу, закохані в танець, наполегливо працюють мало не щодня, разом проводять і трудові будні, і канікули.
В результаті наполегливої і тривалої праці колектив має високий професійний рівень. Має численні нагороди, є лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів.
У лютому 2013 році колективу присвоєно почесне звання «Зразковий аматорський колектив».
Народний ансамбль сучасного танцю «Майстер-клас» (художній керівник Заслужений працівник культури України Кисиленко Ірина Анатоліївна). Дитячий танцювальний колектив «Майстер-клас» створений у 1999 році.
У грудні 2004 році студії «Майстер-клас» присвоєне почесне звання «Зразковий аматорський самодіяльний колектив». У жовтні 2009 року дитячій зразковій студії сучасного танцю «Майстер-клас» присвоєно почесне звання «Народний ансамбль сучасного танцю».
Колектив є лауреатом Міжнародного фестивалю естрадного мистецтва, міжнародного фестивалю сучасної хореографії «Весна-танцююча», Всеукраїнського конкурсу «Таланти багатодітної родини» в МДЦ «Артек», Всеукраїнського благодійного фестивалю-конкурсу «Чорноморські ігри» та багатьох інших.
Щороку студія «Майстер-клас» організовує благодійну культурно-мистецьку акцію «Подорож твоєї мрії» для дітей інвалідів Святошинського району м. Києва. Постійно бере участь у благодійних мистецьких заходах Міністерства культури України. У січні 2012 року Народний ансамбль сучасного танцю «Майстер-клас» став переможцем огляду-конкурсу самодіяльних колективів міста Києва.
Зразковий вокально-естрадний ансамбль «Забава» (художній керівник Кириченко Дар’я Олександрівна). Створений в березні 2006 року. За роки свого існування колектив став лауреатом багатьох міжнародних, всеукраїнських конкурсів та фестивалів. Ансамбль отримав звання «Зразковий» у 2009 році. Протягом 2008-2011 років колектив здійснив низку гастрольних поїздок на міжнародні фестивалі до Македонії та Болгарії.
Ансамблем записано два альбоми пісень. В березні 2011 року ансамбль відзначив свій перший п’ятирічний ювілей.
Аматорські колективи Центру:
Народний хор української народної пісні «Надія» (художній керівник Гладишевська Надія Аркадіївна). Створений у 1979 році. на базі виробничого об’єднання «Електронмаш». При ЦК «Святошин» хор працює з 2001 року. У творчому доробку хорового колективу біля 400 хорових творів, серед яких: твори українських композиторів-класиків, українські народні пісні, хорові обробки пісень на вірші Т.Г. Шевченка, пісні історичного походження і т.і.
Колектив Народного хору «Надія» постійно працює над підвищенням рівня виконавської майстерності, проводить значну роботу по пропаганді українського хорового мистецтва.
Творча діяльність хору цікава і активна. Колектив постійно бере участь у різноманітних фестивалях та конкурсах. Він є переможцем Міжнародного фестивалю української, народної, козацької пісні та документального кіно «Куяльник», Всеукраїнського фестивалю хорових колективів «Пісня над Дніпром», Всеукраїнського фестивалю «Дзвени піснями рідна земле» і багатьох інших.
Народний хор української народної та сучасної пісні «Жайвір» (художній керівник Заслужений діяч естрадного мистецтва Литвиненко Микола Артемович).
Колектив заснований у 1998 році. В репертуарі хору «Жайвір» біля 80 творів різноманітної тематики - це українські народні та сучасні пісні, колядки та щедрівки, пісні українських класиків та сучасних авторів у тому числі авторські пісні керівника хору Миколи Литвиненка.
У 2005 році хору «Жайвір» присвоєно почесне звання «Народний». Народний хор «Жайвір» є лауреатом та переможцем численних районних, міських, всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів. З 2002 року колектив постійно бере участь у Всеукраїнському фестивалі «Дзвени піснями моя земле» (м. Севастополь). Традиційно виступає з концертами для моряків підшефної військової частини м. Севастополя. У складі працює жіночий вокальний ансамбль «Золота осінь».
Народний вокальний ансамбль «Барви Дніпра» (художній керівник Заслужений діяч естрадного мистецтва Литвиненко Микола Артемович).
Ансамбль створений у 1997 році в складі Народного хору української народної та сучасної пісні «Жайвір». Цікавий, своєрідний жіночий колектив однодумців закоханих у сучасну пісню – ансамбль «Барви Дніпра» неодноразовий переможець всеукраїнських, міських, районних фестивалів-конкурсів, учасник районних та міських культурно-масових заходів.
Колектив є постійним учасником Всеукраїнських фестивалів: «Дзвени піснями моя земле» (м. Севастополь), «Українська родина», «Пісні над Дніпром».
У 2009 році вокальному ансамблю «Барви Дніпра» присвоєне звання «Народний».
В репертуарі ансамблю українські народні та сучасні пісні, у тому числі і пісні керівника ансамблю М. Литвиненка.
Народний вокальний ансамбль «Рідня» (художній керівник Заслужений працівник культури України Чуприна Юрій Якович) заснований у 2006 році.
В репертуарі колективу народні, ліричні, жартівливі пісні, колядки, щедрівки, веснянки та інші твори.
Популярність колективу зростає із року в рік. Колектив є лауреатом І премії Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва, дипломант І ступеню Всеукраїнського фольклорно-етнографічного фестивалю «Золоті ключі». Неодноразово колектив брав участь в проекті «Фольк-Мюзік» на Першому національному телеканалі та у програмі «Надвечір’я». На базі колективу «Рідня» працюють солісти, дуети, тріо та квартет, які також мають численні нагороди різного рівня конкурсів та фестивалів.
Народна вокальна студія «Кантилена» (художній керівник Царенко Тамара Василівна). Студія розпочала свою творчу роботу у 2002 році під керівництвом Заслуженої артистки України, талановитого педагога Тамари Володимирівни Бакумової.
З 2007 року студію очолює талановита співачка, артистка Національної опери України ім. Т.Г. Шевченка Тамара Василівна Царенко. Основна увага в роботі студії приділяється навчально-творчому вихованню співаків. Студійці постійно беруть участь у районних культурно-мистецьких заходах.
Чимало учнів студії успішно продовжують навчання в вищих музичних закладах міста Києва та України.
В репертуарному доробку студії «Кантилена» класичні арії і твори видатних українських композиторів та світових класиків.
У 2008 році вокальна студія «Кантилена» стала лауреатом Київського міського огляду-конкурсу аматорських колективів народної творчості вокального мистецтва, а в 2011 році, вихованка студії, а зараз її викладач талановита співачка Оксана Костенко, отримала почесне І місце серед співаків вокально-академічного співу міста Києва.
Інформація для батьків:
До гуртків Центру приймаються діти віком від 4 років, за результатами прослуховування, на підставі заяви батьків, або осіб, які їх замінюють. До заяви додається довідка медичного закладу про відсутність протипоказань до занять у закладі та копія свідоцтва про народження.
Адреса Центру культури «Святошин».
просп. Перемоги, 112, м. Київ,
тел. 423-53-51/61
Джерело: управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.