Ускладнення інфекційних хвороб
Ускладнення інфекційних хвороб можуть виникати у людей різного віку, але найчастіше середній вік хворих – 30-40 років.
Коли в останнє ми з вами при застуді відкладали всі свої плани та повністю займалися лікуванням і профілактикою ускладнень своїх інфекційних хвороб? На якому етапі хвороби звертаємося до лікарів? Зазвичай за допомогою ми звертаємося на етапі «не можу встати» чи «вже нічого не допомагає, що є вдома».
Одним із таких ускладнень є міокардит, захворювання, при якому запальний процес виникає в серцевому м’язі міокарді. Найчастіше розвитку міокардитів передують такі інфекційні захворювання як: грип, ангіна, скарлатина, дифтерія, герпес, гепатит, грибкові, паразитарні та інші. Міокардит може мати гострий чи хронічний перебіг. На початку захворювання часто пацієнти і не підозрюють про можливе ускладнення, бо симптоми мають неспецифічний характер (слабкість, швидку втомлюваність, серцебиття, пітливість) чи слабо виражені симптоми захворювання. При прогресуванні хвороби пацієнтів починає турбувати біль в ділянці серця, перебої в роботі серця (аритмії). Біль постійного характеру, давлячий чи колючий, на який не впливають серцеві препарати (нітрогліцерин). Поява задишки, перебоїв в роботі серцевої діяльності, набряків кінцівок може бути ознакою серцевої недостатності.
У терапевтичному відділенні філії №3 КНП «КДЦ» Святошинського району часто такі пацієнти звертаються до кардіолога. Бувають складні випадки, що вимагають ретельної диференціальної діагностики.
Давайте будемо дбати про себе та своїх рідних!
(На фото – завідувач терапевтичним відділенням Колотенко Л.А., лікар-кардіолог Заболотна О.В. та лікар-інфекціоніст Біба Л.В. – розбирають клінічний випадок з можливим ускладненням інфекційного захворювання).
Джерело: КНП «КДЦ» Святошинського району.