Увага! Дотримуйтесь пожежної безпеки в осінньо-зимовий період
![](https://media-stg.kyivcity.gov.ua/kyivcity/uploads/public/64d/105/875/thumb_174615_400_280_0_0_auto.jpg)
![](9207.jpg)
З настанням осені різко зростає кількість пожеж, причинами яких, на думку рятувальників, стає, перш за все, необережне поводження людей з газовими приладами, несправне пічне опалення, коротке замикання електромережі та використання несертифікованих приладів опалення.
Така необережність мешканців призводить до значних матеріальних збитків, травматизму або, навіть, загибелі людей. Аби уникнути цієї проблеми, співробітники Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в м. Києві проводять широку профілактичну та інформаційно-роз’яснювальну роботу не тільки в засобах масової інформації, а й серед місцевого населення.
Як показує статистика, частота виникнення пожеж через несправність електромереж пов’язана з характерним зростанням користування електроенергією пізньою осінню та взимку. Хоча б тому, що суттєво зменшується тривалість світлового дня, а разом з тим - частина помешкань в силу різних обставин, погано опалюється. Природне бажання людей підвищити температуру у власній оселі призводить до використання побутових електрообігрівальних приладів. Не менш вагомою причиною загорянь є й застаріла електропроводка, що не витримує одночасного підключення декількох сучасних електроприладів.
Святошинське районне управління ДСНС України в м. Києві закликає мешканців району бути особливо обережними, користуючись електрообігрівачами, тепловентиляторами та опалювальними печами, а також звертається до всіх громадян з проханням дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки:
- не використовуйте пошкоджені електророзетки та саморобні подовжувачі;
- не вмикайте електричні прилади,що іскряться та перегріваються;
- не залишайте без нагляду увімкненими (або підключеними до електромережі) нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі. Вимикайте їх перед виходом з дому;
- не вмикайте одночасно декілька електроприладів великої потужності;
- дотримуйтесь правил експлуатації газового обладнання;
- не залишайте дітей без нагляду.
Пильнуйте, переймайтеся перш за все за своєю безпекою та безпекою вашої оселі. Турбуйтеся про своїх сусідів. Почувши підозрілі звуки, запах горілого або газу, не будьте байдужими, навіть, якщо у вашій оселі все добре. Вчасно виявлена небезпечна ситуація порівняно легко усувається.
У разі виникнення пожежі або іншої надзвичайної ситуації телефонуйте за номером - 101!
Джерело: Святошинське районне управління ДСНС України в м. Києві.