В бібліотеку на Хелловін (фото)


Свято Хелловіну вирішили відзначити у Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.
До уваги молоді та старшокласників у читальній залі Центральної районної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку, на якій представлена велика кількість цікавих романів, повістей, оповідей про нечистих, відьом, злих духів та привидів. Серед представлених літературних джерел класика української та російської літератури: твори М. В. Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» та «Ніч проти Різдва», роман М. Булгакова «Майстер і Маргарита», повість В. Королів-Старого «Нечиста сила», твір Олекси Стороженка «Закоханий чорт». Для поціновувачів сучасної літератури запропоновано твори Влади Лузіної, Стефані Майєр, Р. Стайна – велика кількість страшилок та різних фантазій, які приваблюють та інтригують читача своєю міфічною значимістю.
Для більшості українців, на відміну від американців, День всіх святих не має якогось особливого символічного значення та це привід відзначити свято своєрідно – перечитати цікаві твори, спробувати зрозуміти зв´язок між нашим і потойбічним світами, адже Хелловін – це перехід, ворота з одного світу в інший. З бібліотекою та книгою такі подорожі можливі.
Шановні користувачі! Виставка продовжить свою роботу до 31 жовтня. Приходьте! Ми чекаємо на Вас!
До відома: Історія свята Хелловін нараховує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського Дня Помони і християнського Дня усіх святих. У дивному святі Хелловін переплелися кельтська традиція вшановування злих духів і християнська – поклоніння всім святим. На початку нашої ери римляни завоювали кельтську територію та принесли свої традиції і свята. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада вони святкували День Помони – богині рослин. У IX столітті, коли християнство розповсюдилося на території Великобританії, ці стародавні традиції змішалися з ще одним святом – католицьким Днем всіх святих – All Hallows Even, або All Hallows Eve. Пізніше його стали називати Hallowe `en, і врешті-решт – Halloween.
Не дивлячись на своєрідність, свято Хелловін в Україні вже міцно увійшло в календар осінніх тематичних заходів та приводів для веселощів серед молоді.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини