В комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» проведені заходи до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом (фото)


14 листопада - Всесвітній день боротьби з діабетом - введено в 1991 році Міжнародною діабетичною федерацією та Всесвітньою організацією охорони здоров’я у відповідь на загрозу зростання захворювання на цукровий діабет у всьому світі.
Довгий час люди не мали можливості і коштів боротися з цією хворобою. Діагноз «цукровий діабет» не залишав пацієнтові ніякої надії не тільки на одужання, але і на життя: без інсуліну - цього гормону, що забезпечує засвоєння тканинами глюкози, хворий організм існувати не може, і був приречений на згасання. Але сталося відкриття, яке врятувало життя мільйонам людей. У січні 1922 року молодий канадський вчений Фредерік Бантінг зробив ін'єкцію інсуліну 14-річному хлопчикові, Леонарду Томпсону, який страждав важкою формою цукрового діабету.
Після декількох ін'єкцій інсуліну хворому стало помітно легше, а через півроку він повернувся до нормального життя. Звістка про першу клінічну апробацію інсуліну Ф.Бантингом і його колегою Ч.Бестом стало міжнародною сенсацією. Замість того, щоб отримати патент на інсулін і згодом казково розбагатіти, Бантінг передає всі права Торонтскому університету. В подальшому права на виробництво інсуліну перейшли до Канадської ради з медичних досліджень, і наприкінці 1922 року новий препарат з'явився на ринку ліків. Відкриття Фредеріка Бантінга і Чарльза Беста врятувало мільйони людських життів, і, хоча цукровий діабет і до цього дня невиліковний, завдяки інсуліну люди отримали можливість тримати цю хворобу під контролем.
З 2007 року Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН. 14 листопада було обрано з тим, щоб увічнити заслуги Ф.Бантинга, який народився 14 листопада 1891 року.
Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет – не тільки про кількість хворих на цукровий діабет, але і про те, як можна запобігти розвитку цієї хвороби у багатьох випадках.
Протягом 3х днів – з 15 по 17 листопада 2017 року – медичними працівниками закладу були проведені заходи в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом. Всього було обстежено 176 осіб, з них у 14 осіб підвищений рівень цукру було виявлено вперше.
Медичні працівники надавали консультації щодо основних факторів ризику розвитку цукрового діабету: надмірної маси тіла, малорухливого способу життя, сімейного анамнезу діабету, артеріальної гіпертензії, підвищеного рівня загального холестерину крові та його фракцій, наявності у минулому порушення толерантності до глюкози.
Джерело: комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Святошинського району м. Києва.