В освітніх закладах Святошинського району пройшла акція, присвячена пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України
За ініціативи Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації в закладах загальної середньої освіти району пройшла акція з ушанування пам’яті маленьких українців, що постраждали внаслідок збройної агресії Росії проти нашої країни.
Учні та педагогічний колектив середньої школи № 254 за участі керівництва Святошинської РДА на чолі з головою Сергієм Павловським розвісили дзвіночки та фігурки янголів на деревах поблизу входу в приміщення освітнього закладу на знак шани, скорботи та вічної пам’яті про обірвані життя українських дітей - безвинних жертв жахливої агресії з боку злочинного сусіда.
До відома:
Генеральна Асамблея ООН у 1982 році постановила відзначати щороку 4 червня Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії. Цей крок має на меті постійно нагадувати світовій громадськості про те, що на війні, під час конфліктів, терористичних атак часто гинуть не лише солдати, але й невинні діти по всьому світу.
Україна приєдналася до світової спільноти - 1 червня 2021 року Верховна Рада України ухвалила постанову № 1490-ІХ «Про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України», згідно з якою 4 червня в Україні встановлено День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
За даними Дитячого фонду UNICEF, ще до повномасштабного вторгнення РФ на територію суверенної України у 2022 році на близько 1,6 мільйона дітей в Україні вплинула війна на Донбасі: це переміщені діти, малолітні жителі окупованих територій та ті, хто залишився поблизу лінії розмежування або проживає у тилових містах, але також живе в напрузі: цим дітям доводиться швидко бігти в укриття, відчувати страх і біль тощо.
Як зазначили в Офісі Генерального прокурора України, з початку повномасштабного вторгнення станом на 30.05.2023 щонайменше 1472 дитини зазнали страждань. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, загинуло 483 дитини. Число неповнолітніх, постраждалих у війні, становить 989. Вони отримали поранення різного ступеню тяжкості, а також глибокі психологічні травми, що можуть залишитися на все життя.