В підліткових клубах ЦСПК «Щасливе дитинство» відбулися жалобні заходи по вшануванню жертв Голодоморів в Україні (фото)
Тихо, як свіча, догорів народ,
Бо не мав меча на чужих заброд.
Бо Господь йому скинув з неба плуг,
На ганьбу й сраму дав покірний дух…
Години скорботи «Очима болю і вустами гніву» по вшануванню пам’яті жертв Голодоморів в Україні пройшли в Централізованій системі підліткових клубів «Щасливе дитинство» управління у справах сім'ї, молоді та спорту Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації 22 листопада.
Вихованці підліткових клубів долучились до загальнонаціональної хвилини мовчання та загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті».
Вихованцями підліткового клубу «Гармонія» були покладені траурні композиції із житніх та пшеничних колосків до Пам'ятного хреста жертвам Голодомору 1932-33 років на розі вулиць Симиренка та Григоровича-Барського. Діти своїми руками виготовили їх на заняттях з соломоплетіння.
В світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав на долю однієї з найродючіших і найблагородніших країн. Тривалий час 1933 рік називали одним з найсприятливіших в радянській історії… А навесні цього ж року в Україні помирало 25 тисяч людей щодня, 1000 — щогодини, 17 — щохвилини. Всього жертвами голоду за неповними даними стало від 8 до 10 млн. чоловік, з них 3 мільйони — діти.
Голодомор 1932-1933 рр. став кінцевим етапом нищення волелюбних стремлінь українського народу. Голодомор-геноцид здійснювався за допомогою тотального державного терору, основними складовими якого були насильне вилучення всіх продуктів і блокада голодуючих мешканців окремих територій та всієї України.
Голодомор - одна з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу. Роки державної незалежності України стали часом складного усвідомлення причин перебігу та наслідків національної катастрофи українців. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.
Вічна пам'ять мученикам!
Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту