В столиці вшанують пам’ять Героїв Небесної Сотні
Члени оргкомітету з підготовки відзначення пам’ятних дат Революції Гідності представили під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі уточнений план відзначення пам’ятних дат Революції Гідності та вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, які загинули під час масових розстрілів 18-20 лютого. «Хотілося б, щоб події 18 – 20 лютого розцінювалися історією як безперечний біль від втрати найкращих хлопців. Але разом з тим, щоб це було утвердження того, що вони загинули не марно та їхнє життя змінило Україну», – заявив голова оргкомітету з підготовки та вшанування пам’ятних дат Революції Гідності Євген Нищук, повідомляє медіацентр "Ukraine Crisis".
Низка мистецьких заходів, присвят, виставок та презентацій розпочнеться вже з 17 лютого у багатьох містах країни. Зокрема, у музеї Івана Гончара у столиці триватиме виставковий проект «Творчість Свободи» (р)еволюційна культура Майдану» з постійно діючою експозицією з артефактами Майдану. Основні заходи почнуться у п’ятницю, 20 лютого, о 18.30 з передзвону київських церков. В унісон з ними лунатимуть клаксони автівок учасників Автомайдану. Опісля – всеукраїнська акція «Хвилина мовчання – нескінченність пам’яті». Основною подією вечора пам’яті стане Світлова інсталяція „Промені Гідності”. Прожектори, які символізуватимуть душі активістів Майдану, будуть встановлені на кожному місці, де вбили Героїв Небесної Сотні. У реквіємі візьмуть участь Національна капела „Думка” та Піккардійська Терція, яка заспіває наживо пісню «Плине кача».
Режисер Сергій Проскурня зазначив, що усі події вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні організовані цілком у європейському форматі, але з українським характером. «Те, що родинами Небесної Сотні та оргкомітетом обрано для виконання «Реквієм» Моцарта, робить цю подію планетарною», – пояснив він.
Родичі загиблих Героїв Небесної Сотні 20 лютого отримають державні нагороди – „Золоті Зірки” Героїв України. Пан Нищук зазначив, що наразі вирішується питання надання нагороди сім’ям загиблих, які не мали українського громадянства.
У суботу, 21 лютого, на Майдані вирізатимуть витинанки – фігури Янголів, а також пройде флеш-моб «Подаруй свого Янгола Героям Небесної Сотні». Пізніше усі бажаючі зможуть переглянути на головній площі країни короткометражні фільми та хроніки про події зими 2013 – 2014 років.
21 лютого на Михайлівській площі відкриють „Присутність” — виставку доказів агресії російських військ на території України. На площі буде зібрано військову техніку, озброєння та амуніцію, яка використовувалася російськими регулярними підрозділами та незаконними збройними формуваннями в боях проти сил АТО на Сході України. Виставка наочно покаже масштабну підтримку терористів з боку Росії та безпосередню участь російської армії у конфлікті на Донеччині та Луганщині.
На 22 лютого запланована Хода Пам’яті, із зупинками біля знакових місць Революції Гідності, що розпочнеться о 13 годині на Європейській площі. Завершиться вона спільним молебнем представників усіх релігійних конфесій України.