В Святошині обговорили загальні засади протидії насилля в сім’ї (фото)


У вівторок, 29 листопада, у Святошинському районі в рамках акції «16 днів проти насилля» відбувся «круглий стіл» на тему: «Загальні засади протидії насильства в сім’ї». Семінар мав на меті об’єднати зусилля фахівців, які працюють над розв’язанням проблеми домашнього насильства з метою пошуку ефективних шляхів подолання цього негативного суспільного явища.
Участь у заході взяли представники структурних підрозділів, установ та організацій, які безпосередньо займаються проблемами подолання насильства, зокрема: фахівці відділу соціальної підтримки сімей управління праці та соціального захисту населення, Святошинського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей Святошинської РДА, відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Святошинської РДА, Святошинського управління поліції ГУ Національної поліції в м. Києві, Центру у справах сім’ї та жінок «Родинний дім» Святошинського району м. Києва, науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту. Організатором семінару виступив Центр у справах сім'ї та жінок «Родинний дім».
Під час заходу були обговорені нормативно-правові засади попередження насильства в сім’ї, форми та методи протидії гендерному насильству. Також учасники «круглого столу» окреслили роль Центру у справах сім’ї та жінок «Родинний дім» в об’єднанні зусиль фахівців щодо виявлення насильства в сім’ї та його профілактики.
Довідково: щорічна акція «16 днів проти насильства» (проходить з 25 листопада до 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Акція має на меті збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.
Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року.
Основні завдання акції «16 днів проти насильства»:
- привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї;
- активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні;
- сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.