В Святошинській державній адміністрації вшанували річницю початку подій на Євромайдані
20 листопада в сесійній залі Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації відбулися урочистості, пов'язані з річницею початку Євромайдану.
Участь у заході взяли голова Святошинської районної в місіт Києві державної адміністрації Ілля Сагайдак, перший заступник голови Володимир Морозов, заступник голови Ірина Жидченко, працівники районної державної адміністрації та її структурних підрозділів.
Через трагічність подій на Майдані Незалежності, захід не носив помпезний святковий характер, адже йдеться про трагічні сторінки в історії України.
Захід мав на меті нагадати про початок надзвичайно важкого іспиту для Української держави, під час якого українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. На заході вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні та згадали про всіх, хто й до сьогодні на сході держави віддає життя за свободу України.
Наче кадри страшної фотохроніки промайнули на екрані спогади про тогорічні події руху спротиву на Майдані та українську Революцію Гідності: від мирних мітингів до кривавих вуличних боїв між протестувальниками і міліцією, з їх героями – безпосередніми учасниками подій: активістами, священиками, лікарями, волонтерами.
Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять героїв Небесної Сотні, серед яких і п’ять земляків-святошинців…
«На Майдані ми відстояли нашу свободу, ми боролись не за щось чуже та химерне, ми прагнули змінити країну. Тоді на барикадах Києва народилась сильна духом нова українська політична нація. Суспільство змінилося і активно долучилось до творення нової держави. Ми взяли на свої плечі відповідальність за її майбутнє. Саме в цьому запорука успішного руху країни цивілізаційним європейським шляхом.
Сьогодні наші серця сповнені болем та скорботою, але ми повинні пам’ятати героїв Майдану завжди, а не лише в дні жалоби, бо «доки народ пам’ятає своїх героїв, він має майбутнє», - звертаючись до присутніх зазначив голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Ілля Сагайдак.
З трагічних подій 2013 року пройшов вже рік і сьогодні події Революції Гідності потребують нового переосмислення. Події, що стались в Україні 21 лютого – це вже історія, але якою буде її продовження залежить від кожного з нас.
Нагадаємо, у листопаді 2013 року у Києві розпочалися акції протесту на підтримку євроінтеграції, які згодом отримали назву Революція Гідності. Акції розпочалися 21 листопада 2013 року після того, як стало відомо, що уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Документ планувалося підписати на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада. Українці, обурені рішенням уряду України, вийшли на майдан Незалежності в Києві. Під час протистояння з правоохоронцями сотню активістів розстріляли у центрі Києва. Їх назвали Небесною Сотнею…
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації