В Святошинському районі обговорили природоохоронні заходи на підприємствах (фото)
17 січня 2014 року в Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації відбулася робоча зустріч з представниками підприємств усіх форм власності району.
Головне питання порядку денного - планування природоохоронних заходів на підприємствах Святошинського району на 2014 рік.
Розпочав зустріч завідувач сектору екології Святошинської райдержадміністрації Володимир Михайлович Гриценко, який у формі презентації окреслив існуючий стан екологічної ситуації як в місті, так і в нашому районі зокрема.
Далі, завідувач сектору екології озвучив методичні рекомендації щодо планування та надання звітів з питань охорони навколишнього природного середовища для районних в м. Києві державних адміністрацій та об’єктів економіки (господарювання).
Так, присутні ознайомилися з переліком природоохоронних документів, які повинні бути на кожному підприємстві. Зокрема, це документація з питань поводження з відходами, охорони водних ресурсів та атмосферного повітря.
Кожен вищезазначений пункт, підкріплювався витягами з чинного природоохоронного законодавства – Законів України «Про відходи», «Про охорону атмосферного повітря» та «Про охорону навколишнього природного середовища». Окремо були розглянуті і зміни в законодавчій природоохоронній базі України.
Також, впродовж зустрічі, були названі основні екологічні проблеми сьогодення. Тож, подолати достатньо складну екологічну ситуацію країни має структурна перебудова та екологізація економіки – здійснення реформування і технічного переоснащення виробничих потужностей, розвиток соціальної сфери, малого підприємництва, що направлене на використання екологічно безпечних, чистих технологій, які з самого початку виключатимуть можливість виникнення екологічних проблем (міжнародні системи менеджменту якості (ІSО 9000), екологічного менеджменту (ІSО 14000/ЕМАS), сертифікації автомобільної промисловості (QS 9000), сертифікації авіакосмічної промисловості (АS 9000), соціальної відповідальності (SА 8000) та інші).
Зазначені європейські стандарти диктують особливі вимоги до екологічної безпеки продукції як на стадіях її проектування, розробки, виробництва, збереження, так і на стадії утилізації після використання, стимулюючи в такий спосіб розвиток ринку екологічних інновацій.