В Святошинському районі проведуть перевірки підприємств на додержання вимог законодавства в сфері оплати праці (фото)
Про це на останньому засіданні районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення заявила заступник голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Ірина Михайлівна Жидченко.
Така принципова позиція профільного заступника голови пов’язана з ігноруванням керівниками підприємств Святошинського району вимог районної влади, щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.
26 листопада на засіданні робочої групи з даних питань, участь в якому взяли начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві Куцький С.С. та представник Правобережного міжрайонного відділу УСБУ у місті Києві Ванькевич Р.В., Ірина Жидченко рекомендувала Державній податковій інспекції у Святошинському районі провести перевірки підприємств, керівники яких не прибули на засідання до Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації 30 жовтня поточного року, за результатами якої вжити заходів відповідного реагування.
Нагадаємо, на засідання робочої групи було запрошено керівників 25 підприємств Святошинського району, але в засіданні взяли участь лише керівники 15 підприємств: ТОВ "АТЛ", ТОВ "Т.Л. АВТО", ТОВ "АЛЬТІС-СПЕЦБУД", ТОВ "УКРДАХБУД", БМПП "ОЛЬГА", ПП «РІК», ТОВ "ВІКІНГ - АВТО", ТОВ "АЗБІ ПФ", ТОВ "ДОРБУДМЕХАНІЗАЦІЯ", ТОВ "ОРФЕЙ", УК «ЕКОСОРБ», ТОВ "СЕДІАЛЕНД", ТОВ "ІНЖИНІРИНГОВА КОМПАНІЯ "ВІП-ПРОЕКТ", ТОВ "КЕРДОС-ІНЖИНІРИНГ", ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "АРКТИКА", які пояснили причини низького рівня середньомісячної заробітної плати на їх підприємствах.
Також, надали письмове обґрунтоване пояснення низького рівня середньомісячної зарплати керівники двох товариств: ТОВ «М.М.Д.» та ТОВ «КБ УКРПРОМ РЕКОНСТРУКЦІЯ».
На засіданні було розглянуто стан додержання вимог законодавства в сфері оплати праці на рівні або нижче законодавчо визначеного державою мінімального розміру на підприємствах району.
Для найманих працівників нелегальна зайнятість є ризикованою, вона не гарантує одержання стабільних трудових доходів. Така зайнятість позбавляє частину найманих працівників багатьох соціальних прав, передбачених Конституцією України і Кодексом законів про працю України: пенсійного забезпечення, права на допомогу з тимчасової втрати працездатності, на оплачувану відпустку, на допомогу з безробіття, на охорону праці. Робота нелегально зайнятих працівників не зараховується до трудового стажу.
Керівникам підприємств рекомендовано в разі фінансових можливостей підвищувати розмір середньомісячної заробітної плати працівникам до середнього розміру по відповідній галузі.
Крім того, на підприємствах, де відсутні колективні договори, рекомендовано розробити, укласти та подати їх на повідомну реєстрацію до управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Гната Юри, 14 Б, кімната 124, телефон для довідок 273-20-14.
Джерело: управління праці та соціального захисту населення.