В СЗШ №235 ім.В.Чорновола пройшла декада суспільно-природничих наук
У рамках декади суспільно-природничих наук в СЗШ №235 ім.В.Чорновола пройшов ряд заходів, метою яких була популяризація суспільно-пиродничих наук та поглиблення знань із основ предметів.
Між учнями 8-х класів проведено гру «Географічний КВК». В грі взяли участь дві команди: команда учнів 8-А класу «Учні Геродота» та команда учнів 8-Б класу «Юні географи». Географічний КВК складався з 6 конкурсів для команд та двох конкурсів для вболівальників. Учні показали високий рівень знань з географії та природознавства. Завдання містили цікаву інформацію з курсів «Загальна географія» та «Географія материків», що створило умови для формування пізнавального інтересу до предметів природничого циклу.
Переможці, учні 8-Б класу, нагороджені почесними грамотами.
Ведучими були учні 11-а класу, а команди підготувала вчитель географії Мацків Т.М.
Учні 10-А та 11-А класів відвідали музей Шолом-Алейхема та взяли участь в бесіді «Бабин Яр – очима художників», яку проводила директор музею Клімова І.Б.
На 29-30 вересня припадає 76 річниця з масових розстрілів нацистами київських євреїв у Бабиному Яру.
Урочище Бабин Яр стало місцем вічного спокою для понад ста тисяч представників різних національностей — євреїв, українців, ромів та багатьох інших, а отже — місцем нашої спільної пам’яті, спонуканням до збереження миру та міжетнічної злагоди у світі.
Лекцію для учнів 10-11 класів прочитав директор УЦВІГ Подольський А.Ю.
Учні 11-А класу провели урок-тренінг «Покинута кімната». Під час уроку було використано матеріали віртуальної виставки «Бабин Яр на тлі історії» та картини випускниці СЗШ №235 Довжик Альони, переможця конкурсу «Бабин Яр: людина, влада, історія. До 70-річчя трагедії».
Вчитель історії Майорова С.О. взяла участь в презентації книги «Бабин Яр на тлі історії».
Учні 8-А класу здійснили екскурсію до ДОТу № 420 у с. Петропавлівська Борщагівка. Школярі відвідали одноамбразурний ДОТ, дізнались про особливості побудови ДОТів і їхнє призначення. Екскурсовод, методист Центру ВПСВМ «Десантник» В’ячеслав Дзівалтовський, розповів школярам про героїчну оборону Києва у вересні 1941 року. Мандруючи далі «екологічною стежкою», учні оглянули приватний звіринець, пройшли вздовж русла р. Борщагівки і її притоки, яка називається Святошинський струмок.
Учні 10-А класу провели історичний квест «У пошуках скарбів». Участь у квесті взяли дві команди: «Нарнія» та «Хогвартс». Готуючись до гри, учасники повинні були підготувати старовинну карту казкової країни, де були заховані скарби. А потім – пройти складний шлях, крок за кроком, наближаючись до мети. Завдання, що їх отримали команди були абсолютно різноплановими. Розпочинаючи з періоду античності і до сьогодення.
За результатами напруженої боротьби 1-ше місце виборола команда «Нарнія». Але переможених у той день не було і всі учасники та призери конкурсу отримали солодкі призи та подарунки. Хоча з впевненістю можна сказати, що найбільш важливим результатом цієї гри, безперечно є чудовий настрій дітей та зростання їх поінформованості про історію. Квест підготовлено вчителем історії Майоровою С.О.
Учні 11-А, спираючись на знання про сплави і метали, отримані у 10-му класі, пригадали склад чавуну і сталі, особливості роботи конвертера, доменної і мартенівської печей, розташування металургійних виробництв в Україні, розглянули колекцію руд.
Говорячи про сталеваріння, школярі переглянули уривки фільму «Весна на Зарічній вулиці». Дискусійним для старшокласників стало питання про розвиток металургії на Донбасі сьогодні, в умовах ведення там бойових дій.
05 жовтня 2017 року у школі, в рамках декади суспільно-природничих дисциплін, відбулася практична конференція «Зменшення кількості сміття, або НУЛЬ ВІДХОДІВ». Її підготували і провели учні 10-А класу на чолі з вчителем біології Жгут Оленою Анатоліївною. В ході конференції були розглянуті такі питання, як збільшення кількості сміття у світі (доповідач Качан Сніжана), склад сміття (Корінна Олександра), проблема утилізації відходів (Семенюк Ярослав та Лахманюк Дарина). Для багатьох учасників конференції стала новиною сучасна концепція «Нуль відходів», мета якої зменшення утворення сміття у світі (розповідала Біла Анастасія). Саханович Валерія запропонувала конкретні дії, направлені на зменшення кількості сміття саме у школі.
З заключним словом до учасників конференції звернувся директор школи Гордійчук Валерій Вікторович. Він подякував учням за роботу та висловив сподівання, що отримана інформація буде втілена ними у життя.
Учні 9-А класу здійснили екскурсія до Природничого музею АН України. Школярі відвідали там виставку, присвячену астрології і космонавтиці і експозицію, яка відображає геологічні епохи розвитку Землі. Екскурсію школярам провів співробітник музею Юрій Шавела, який є палеонтологом і автором виставки з астрології і космонавтики.
Джерело: управління освіти, молоді та спорту