В Територіальному центрі соціального обслуговування Святошина відзначили Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана
![](https://media-stg.kyivcity.gov.ua/kyivcity/uploads/public/64d/105/8ba/thumb_174619_400_280_0_0_auto.jpg)
![](9212.jpg)
1 жовтня 2014 року у відділенні соціально-побутової адаптації Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва була проведена лекція на тему: «Якість життя людей похилого віку – на новий рівень».
Завідувач відділення Алла Анатоліївна Біла розповіла присутнім, що другий місяць осені починається з особливої дати – 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений 50 сесією Генеральної Асамблеї ООН, а в Україні також і День ветерана.
Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає це свято.
Алла Анатоліївна прочитала для людей похилого віку пізнавальну лекцію та наголосила, що цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.
За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині - понад 629 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі.
Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі „особи похилого віку”, чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман.
Їхнє найбільше багатство - досвід, знання, вміння, мудрість. Зважимо й на те, що нинішні особи похилого віку є останніми носіями класичної культури межі ХІХ-ХХ століть, того „золотого віку”, в якому над усе були честь, вихованість, пристойність, точність поведінки, толерантність. Це ті духовні якості, завдяки яким вони гідно пройшли крізь всі жахи тоталітаризму, репресій і війн.
Але найголовніше, що це покоління тих, хто на фронті чи в тилу, вистояли і зробили найбільший внесок у розгром гітлерівського фашизму – „коричневої чуми”, що хотіла винищити усі неарійські народи, у тому числі і український. Цього ми не маємо забувати.
Наприкінці свята Алла Анатоліївна привітала всіх із святом, побажала їм міцного здоров`я, бадьорого настрою та мирного неба.
Джерело: управління праці та соціального захисту населення