«Вартовий» національної культури: до 150-річчя від дня народження Бориса Дмитровича Грінченка (1863 – 1910-рр) (фото)
Звикли завтра всі людці робити,
Плентатись помалу до мети:
Звикни все робити лиш сьогодні —
І до неї перший прийдеш ти!
Борис Грінченко
9 грудня цього року виповнилося 150 років від дня народження Б.Д.Грінченка - «Вартового» національної культури. Під таким літературним псевдонімом Борис Дмитрович Грінченко жив і творив. Постаті видатного національного діяча, який увійшов в історію, культуру, літературу України як оборонець її надбань та інтересів, бібліотеки Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації присвятили низку заходів.
В Інформаційному центрі Центральної районної бібліотеки ЦБС «Свічадо» «Календар знаменних і пам’ятних дат» представив до уваги користувачів добірку цікавих Інтернет - матеріалів про Бориса Дмитровича Грінченка, віртуальну книжкову виставку «Борис Грінченко», відео подорож до музею Б.Д.Грінченка та мультимедійну презентацію «Життєвий і творчий шлях Б.Грінченка»
До уваги широкого кола користувачів у бібліотеці ім. О.Герцена презентовано інформаційний плакат - «Гуманіст, історик і дослідник», матеріали якого розповідають відвідувачам про постать великого поборника за національну ідею.
«Борис Грінченко – дітям» - під такою назвою відбулися голосні читання казок оповідань та віршів письменника у бібліотеці для дітей «Книжкова світлиця». Багаторічна вчительська праця допомагала Б.Д.Грінченку розкривати поведінку дітей у найрізноманітніших ситуаціях. Розповіді про малолітніх героїв, які проходять суворі випробування, життя декого з них навіть обривається трагічно - щиро вразили присутніх дітей. Читали оповідання «Сестриця Галя», «Сама, зовсім сама», «Україна», «Дзвоник».
Визначному внеску Б.Д.Грінченка у справу національного відродження присвятили книжкові виставки, огляди літератури, усні журнали у бібліотеках ім. Махтумкулі, «Джерело» та ім. В.Стефаника.
Борис Грінченко жив і працював у XIX столітті, але його діяльність і творча спадщина, як ніколи, актуальні сьогодні. Хто ж він за переконаннями, покликанням, професією, чому його ім'я вимовлялося багатьма поколіннями людей і вимовляється нині з щирою повагою і глибокою пошаною – на все дадуть відповідь інформаційні матеріали, присвячені Б.Д.Грінченку, які широко представлені можливостями книжкових фондів бібліотек Централізованої бібліотечної системи «Свічадо». Знайдіть найближчу до Вас бібліотеку http://www.svichado.com.ua/
Спецкор Світлана Гонда
Джерело: Управління культури, туризму та культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації