Весна не встигла початися, а суха трава вже горить
Протягом останнього періоду на території столиці почастішали пожежі торішньої рослинності та очерету. Найпоширеніша причина займань – необережність з вогнем.
Святошинське РУ ГУ ДСНС України у м. Києві в області нагадує, що надзвичайно тепла березнева погода та суховії створюють сприятливі умови для пожеж сухої трави, очерету або сміття на відкритих територіях. При цьому вигорають тисячі квадратних метрів землі. Рятувальники негайно реагують на подібні повідомлення від громадян.
Пожежники особливо просять звернути увагу на недопущення необачних кроків та бути більш обережними з вогнем жителів приватного сектору. Адже випалювання минулорічної рослинності, сухого листя, гілок дерев, сміття іноді обертається проти людини.
Такі дії є не лише порушенням адмінкодексу, за яке накладається стягнення, а й завдають непоправної шкоди довкіллю через сильну задимленість і високу температуру.
Шановні громадяни! Не допускайте недбальства при користуванні відкритим вогнем. Пам’ятайте, що погода наразі сприяє швидкому розповсюдженню пожеж, тож бережіть навколишнє середовище: не розкладайте багать, не кидайте непогашених недопалків та сірників – слідкуйте, щоб випадкова іскринка не переросла на полум’я та не наробила великої біди.
Джерело: Святошинське РУ ГУ ДСНС України у м. Києві