Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Видатні події історії нашого народу. Бібліотеки ЦБС «Свічадо» до Дня хрещення Київської Руси – України (фото)

Опубліковано 27 липня 2015 року о 16:44
фото

«Благословенний Господь Ісус Христос, що полюбив Руську землю і просвітив її хрещенням святим»

(Повість минулих літ)

 

Щорічно, 28 липня, в Україні відзначається православне і національне свято -  День Хрещення Київської Руси – України та день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Руси. Засвідчуючи важливість прийняття християнства для розвитку українського суспільства, як невід’ємної частини європейської цивілізації, а також з метою вшанування видатного державного діяча – князя Володимира Великого, 1000 років з часу упокоєння якого виповнюється в липні 2015 року, видано Указ Президента України від 25 лютого 2015 року «Про вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси – України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 червня 2015 року № 598-р «Про затвердження плану заходів щодо вшанування  у 2015 році  пам’яті  князя Київського Володимира Великого». 

З нагоди цієї події у Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації проведено День інформування.  У  заході взяли участь: в.о. начальника відділу культури та охорони культурної спадщини  Л. Г. Соломінчук, директор  ЦБС «Свічадо» В. М. Тімашова, представники  колективів десяти бібліотек, що входять до складу Централізованої бібліотечної системи «Свічадо».

Під час проведення Дня інформування Людмила Григорівна Соломінчук акцентувала увагу на великому історичному значенні  прийняття Християнства, що сприяло розвитку освіти, поширенню на території Руси ‑ України грамотності, виникненню  власної  літератури, розвитку церковного зодчества та іконопису, появі шкіл та бібліотек, які стали найважливішим засобом поширення освіти та культури.

 Прийняття Християнства також пожвавило розвиток економічних та політичних зв’язків Київської  Русі з європейськими державами, що свідчило про новий, високий рівень духовного і культурного розвитку країни. Започатковано зовнішньополітичні відносини із сусідніми державами: Польщею, Угорщиною, Чехією, Візантією.

Діяльність князя Київського Володимира Великого призвела до «європеїзації» Київської  Руси – держава посіла чільне місце нарівні із сусідами і долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Розпочато карбування власної  монети – «златників»  і «срібників» - як платіжного засобу та для політичного «маркування» оподаткованої території. На цих монетах  викарбоване зображення родового  знаку – «тризубу Володимира»,- що сьогодні і є  Гербом України.

Сучасний Герб України символізує спорідненість поколінь, мир і творчу працю, розвиток геральдичних традицій українського народу. У наш час тризуб став символом відродження України та її традицій, продовженням славетних сторінок вітчизняної історії.

До уваги присутніх та користувачів Центральної районної бібліотеки ЦБС «Свічадо» розгорнуто  книжкову виставку «Віхи історії», огляд якої для присутніх зробила завідувач відділом обслуговування Людмила  Василівна Євженко.

Шановні користувачі! Книжкові виставки, присвячені 1027 роковинам Хрещення  Київської Руси – України та вшануванню пам’яті князя Київського Володимира Великого розгорнуті до уваги користувачів у бібліотеках: «Джерело», ім. О.Блока, ім. В.Стефаника, ім. О.Герцена ЦБС «Свічадо». Поряд з літературою історичного напрямку, до уваги користувачів художні твори: В.Малик «Князь Кий», Д.Ємець «Князь Володимир», С. Скляренко «Володимир» та інші, які висвітлюють події тисячолітньої давнини. Знайдіть найближчу до Вас бібліотеку та читайте разом з нами.

 

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux