Відбулось засідання робочої групи щодо спільного відпрацювання питань повноти надходжень плати за землю у Святошинському районі


13 липня в Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації відбулось засідання робочої групи щодо спільного відпрацювання питань повноти надходжень плати за землю у Святошинському районі міста Києва. Участь у засіданні робочої групи взяли представники Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві, Департаменту містобудування і архітектури (Київської міської державної адміністрації), Прокуратури Святошинського району міста Києва, Відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції в місті Києві, самостійних структурних підрозділів Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, а також запрошені представники підприємств, які мають заборгованість перед бюджетом по платі за землю та використовують земельні ділянки в комерційних цілях з недотриманням вимог чинного законодавства.
За інформацією начальника управління погашення заборгованостей податкових зобов’язань Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві Юрія Прядуна станом на 01.07.2015 заборгованість із податку на землю складає 43,5 млн. грн., що на 3,4 млн.грн., або на 8,4% більше ніж на початок 2015 року. По орендній платі за користування земельними ділянками заборгованість знизилась на 1,1 тис.грн, або на 0,1% і становить 21,0 тис.грн. Приріст податкового боргу з початку року по земельному податку відбувся за рахунок несвоєчасної сплати податкових зобов’язань платниками податків, найбільші з яких:
- ПрАТ «Атек»;
- КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва»;
- ДП «Преса України».
Крім того за рахунок розірвання договору з ПАТ «ТК Пролісок» у зв’язку з систематичною несплатою розстрочених сум боргу, податковий борг підприємства збільшився.
На засіданні робочої групи обговорено стан погашення заборгованості перед бюджетом міста Києва по Святошинському району, причини її виникнення, заслухано інформацію представників 5 підприємств-боржників і 2 підприємств, які використовують земельні ділянки в комерційних цілях з недотриманням вимог чинного законодавства щодо оформлення правовстановлюючих документів.
За результатами засідання на підставі аналізу стану справ та причин виникнення проблем по окремих підприємствах-боржниках, надано конкретні рекомендації щодо механізмів та шляхів зменшення податкового боргу по платі за землю.
Джерело: Фінансове управління Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.