Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Відбулося засідання фокус-групи соціальних педагогів щодо розвитку комунікативних навичок дошкільників (фото)

Опубліковано 10 лютого 2017 року о 12:54
фото

9 лютого 2017 року в ДНЗ № 33 «Дивограй» відбулося засідання фокус-групи для соціальних педагогів Святошинського району на тему: «Використання елементів ігротерапії в роботі соціального педагога з розвитку комунікативних навичок дошкільників». Захід провела Лариса Совенко, методист науково-методичного центру управління освіти молоді та спорту Святошинської РДА.

Розпочинаючи засідання фокус-групи, Лариса Совенко в вступному слові підкреслила, що гра дітей в колективі тісно пов’язана з їх уявленнями про взаємини між людьми. Тому необхідно постійно формувати і збагачувати уявлення дітей про роль кожного члена сім’ї, про способи спілкування людей між собою. Гра виховує соціально прийнятні норми взаємин між людьми, навчає підпорядковувати свою поведінку вимогам ситуації і нормам моралі.

У свою чергу, завідуюча ДНЗ № 33 «Дивограй» розповіла про досягнення колективу закладу, поділилася з присутніми власним досвідом роботи, планами виховання дітей. В своєму виступі Ганна Паливода підтвердила слова В. Сухомлинського, що без гри немає і не може бути повноцінного дитячого розвитку. Гра — це величезне світло, через яке в духовний світ дитини вливається життєдайний потік уявлень, понять про навколишній світ.

Вихователь-методист ДНЗ №33 Олена Бояковська розповіла, що дитину від народження оточує світ звуків, яким вона починає цікавитися вже в молодшому дошкільному віці. Важливо якомога раніше навчити дитину правильній вимові, умінню помічати та виправляти мовленнєві помилки, а таким чином — розвивати культуру мовлення дитини.

Соціальний педагог ДНЗ №33 Ольга Іщенко познайомила присутніх з використанням елементів ігротерапія в роботі з розвитку комунікативних навичок та формуванням соціальної компетентності дошкільників.

Практичний психолог садочку Тетяна Корнелюк провела майстер-клас з використанням елементів ігротерапії в роботі з розвитку комунікативних навичок дошкільників.

Підбиваючи підсумки засідання фокус-групи методист НМЦ відзначила, що в процесі гри дитина розкривається, звільняється від напруги, відчуття пригніченості. Ігротерапія ефективна тоді, коли усі інші методи вичерпані. Ігрова діяльність стає основним терапевтичним напрямком у роботі з дітьми, вона веде до розрядки почуттів. Гра може бути конструктивною або реконструктивною, активною, пасивною, груповою, індивідуальною. Під час ігротерапії стосунки з дитиною пристосовані до її можливостей, рівня її психічного розвитку. Саме це забезпечує позитивний терапевтичний ефект. Окрім того, гра впливає на всебічний розвиток дитини.

 

Джерело: управління освіти, молоді та спорту


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux