Відбувся тренінг для соціальних педагогів закладів освіти Святошинського району (фото)
18 січня 2018 року в СЗШ № 35 відбувся тренінг для соціальних педагогів, ЗДВР, психологів закладів освіти Святошинського району на тему: «Робота з конфліктами. Ефективні способи комунікації для профілактики конфліктів і/або роботи з конфліктами», який провели Совенко Лариса Петрівна, методист науково-методичного центру РУОМС, Олена Білозор, сертифікований бізнес медіатор, практикуючий медіатор «Decisionlab: послуги медіації» та Ольга Хмарук сертифікований бізнес медіатор, сімейний медіатор, практикуючий медіатор «Decisionlab: послуги медіації».
У вступному слові, Совенко Л.П. відзначила, що конфлікт (лат. konfliktus - зіткнення) - це зіткнення протилежно спрямованих, несумісних один з одним тенденцій у свідомості окремо взятого індивіда, у міжособистісних стосунках індивідів чи груп людей, пов'язане з негативними емоційними переживаннями. Основу конфліктних ситуацій в колективі становить зіткнення між протилежно направленими інтересами, думками, цілями, різними уявленнями про спосіб їх досягнення.
Олена Білозор, сертифікований бізнес медіатор, практикуючий медіатор «Decisionlab: послуги медіації» та Ольга Хмарук сертифікований бізнес медіатор, сімейний медіатор, практикуючий медіатор «Decisionlab: послуги медіації» розкрили для присутніх питання:
- Види конфліктів.
- Сходи ескалації конфліктів.
- Відпрацювання практичних навичок з діагностики конфліктів.
- Створення теоретичної бази для розуміння основних поведінкових стереотипів при холодних і гарячих конфліктах, а також на різних стадіях розвитку конфліктів.
- Відпрацювання практичних навичок з діагностики конфліктів для подальшої роботи з ними.
- Ефективна комунікація для профілактики конфліктів та роботі з конфліктами.
- Уявлення про фактори ефективної комунікації.
- Ознайомили з технікою «Я - висловлювання» і іншими техніками.
- Відпрацювання практичних навичок з ефективної комунікації для профілактики конфліктів та роботі з конфліктами.
Підводячи підсумки тренінгу методист НМЦ Совенко Л.П., підкреслила, що конфлікти виникають практично у всіх сферах людської діяльності, тому вивчення проблеми запобіганню конфліктів актуально. Запобігти конфлікту, тобто заздалегідь усунути породжуючі його фактори, набагато краще ніж його вирішувати. Заходи щодо запобігання конфліктів випливають з причин їх виникнення, тобто існують різні типи конфліктів, які потребують специфічних методів їх запобігання. В зв'язку з цим важливо розглянути сутність, класифікацію та фактори конфліктів, що виникають в навчанні, спілкуванні, роботі та повсякденному житті.
Джерело: управління освіти, молоді та спорту.