Відбувся тренінг на тему: «Сімейні розстановки як метод супервізії в роботі психолога» (фото)


7 травня 2015 року на базі Святошинського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся тренінг на тему: «Сімейні розстановки як метод супервізії в роботі психолога». На тренінг були запрошені психологи загальноосвітніх навчальних закладів району з метою оволодіння та успішного використання ними методу системних сімейних розстановок, що ґрунтується на баченні сім’ї як системи, яка живе і розвивається відповідно до певних законів та порядків, а порушення яких призводить до різного роду проблем у елементах системи, в професійній діяльності.
Програма тренінгу передбачала ознайомлення учасників з наступними тематичними блоками:
• Пошук причин сімейних конфліктів та шляхи їх вирішення;
• Ієрархія сімейних та родових відносин;
• Відносини між батьками та дітьми. Прийняття батьків;
• Виявлення переплетень у сімейній історії (коли одна людина, сама того не усвідомлюючи, живе життям іншої);
• Робота із перейнятими почуттями і симптомами захворювань;
• Смерть і її вплив на сім'ю. Прийняття смерті близьких. Незавершені відносини з померлими;
• Конфлікти між поколіннями та можливі шляхи їх вирішення.
Проводила сімейну розстановку у групі директор Центру Олександра Дружинська, котра переконана, що ми наполовину складаємося із наших батьків, на чверть із бабусь і дідусів, на одну восьму із прабабусь і прадідусів. У спадок від них ми отримуємо не тільки своє тіло, колір очей і характер, а й саму Долю, яка нерозривно пов'язана з долями наших предків. І саме завдяки створенню образів-рішень в кінці таких розстановок відкривається і звільняється багато енергії, котра стає ресурсом для бажаних змін в житті.
Результатом виконаної в розстановці роботи є можливість на практиці побачити зв’язок симптомів (обмежуючих особистих якостей та захворювань) з історією та подіями, що відбувались з людьми, що жили раніше в сім’ї, роду і навіть в країні клієнта, визначити область приналежності симптому та вивести приховані і придушені почуття на рівень усвідомлення.
Підводячи підсумки тренінгу його присутні підкреслили, що можливість участі в розстановках інших учасників групи в ролі замісника дозволяє відчути контакт з долею інших людей і побачити, що у них є причини бути такими, якими вони є, а також дає можливість отримати досвід, що стає стимулом та поштовхом до власного розвитку і підґрунтям для надання кваліфікованої допомоги клієнтам.
Джерело: Святошинський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.