Відео - проект ЦРБ ЦБС Свічадо "Про землю і людей Святошинських"
Святошинський район - це південно-західна околиця міста Києва, з його лісами, річками, озерами площею 110- кв. км, з чисельністю населення більше 338 тис. чол. В складі району масиви: Святошине, Жовтневе, Галагани, Академмістечко, Авіамістечко, Біличі, Ново Біличі, Борщагівка, Коцюбинське. Ця територія визнана природозаповідною зоною міста і має певну цінність в гідрологічному і рекреаційному відношенні. На території району розташовані 5 парків, 17 інститутів Національної Академії Наук України, 18 галузевих науково-дослідних інститутів і 60 промислових підприємств, серед яких багато відомих далеко за межами України. В районі функціонує 110 навчально-освітніх установ, професійно-технічних училищ і середніх спеціальних навчальних закладів. Відомі далеко за межами України вищі навчальні заклади, які розташовані на території району. Про здоров'я людей в районі дбають 5 дорослих та 5 дитячих поліклінік, дитяча клінічна лікарня, пологовий будинок, лікарні та диспансери, що надають повноцінне кваліфіковане лікування. На території Святошинського району функціонують станції метро: Нивки, Святошин, Житомирська, Академмістечко. Великий район і велика його історія.
Саме про історію йдеться в краєзнавчому дослідженні "Про землю і про людей Святошинських". Читач знайде тут найповніші відомості про виникнення, становлення та розвиток району. Один із розділів книги присвячений творцю романсів, київському композитору Миколі Харито. Центральна районна бібліотека ЦБС "Свічадо" (бібліотекар 1 категорії Наталя Вінічук) разом з дитячою музичною школою №22 (викладачі Нонна Козлова і Тетяна Чайка) підготували відео - проект "Про землю і про людей Святошинських".
Докладніше: https://www.facebook.com/natalia.vinichuk/videos/4218316474905373
Про історію району ви дізнаєтеся із серії книг "Невідомі периферії Києва" Олександра Михайлика та Семена Широчина, де досліджується історія всіх історичних селищ, що існували на території району, починаючи від найдрібніших хуторів та закінчуючи величезними житловими масивами, вказані вцілілі зразки імперської забудови початку XX століття, досліджено плани розвитку місцевостей, виникнення багатоповерхової міської забудови, згадані дати будівництва більшості багатоквартирних будинків, для багатьох з них з'ясовані номери серій та автори проектів. Окремо розглянуто історію будівництва численних наукових та промислових підприємств, кінотеатрів та будинків культури.
Читати уривок книги:
https://www.yakaboo.ua/nevidomi-periferii-kieva-svjatoshins-kij-rajon.html
Вивчаємо історію Святошинського району разом!
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської РДА.