«Вишиванка - символ Батьківщини, дзеркало народної душі»: в СШ №317 провели родинне свято (фото)
Червоно – чорні всі узори, мережив ряд на полотні.
Традицій пласт, легенди роду, духовний символ, оберіг,
Калини кущ, дівочу вроду, на полотні все хтось зберіг.
Прості орнаменти, народні, тягучі як пісні степів.
Все актуально і сьогодні, хоча й прийшли з далеких днів.
Народне прислів’я каже «Без верби і калини нема України». До цього прислів’я ми додаємо «Без вишивки, верби і калини нема України». Тому що вишитий рушник і вишита сорочка давно стали українськими народними символами-оберегами.
Впевнитися в цьому 11.12.2013 мали змогу учні спеціалізованої школи № 317 під час проведення родинного свята «Вишиванка – символ Батьківщини». Активну участь у святкуванні взяли батьки, підготувавши для своїх дітей яскраві гарні вишиванки.
Під час свята діти познайомилися з традиціями та звичаями українського народу, з історією вишивки, символами та оберегами, пов’язаними з нею.
Майже кожна область, кожний район, а часто й окремі села з покоління в покоління, від матері до дочки передавали таємниці цього виду мистецтва. Тому за кольором, орнаментом, фактурою вишивки завжди можна було визначити місце її виготовлення. В українському орнаменті, його плавних лініях, в улюблених мотивах промовляє душа народу, його історія, природа, в оточенні якої він живе. З орнаментом пов’язані образи добра, краси, оберегу. Він опоетизований народною свідомістю, теплом людських рук. За ним стоїть тисячолітня історія українського народу. В Україні існують численні повір'я, звичаї та обряди, пов’язані з шиттям сорочок та їх носінням.
Ось чому ці вироби мають не лише ужиткове, а й символічне значення: їх вишивають і дарують не будь-кому, а людині особливо близькій.
«З покоління в покоління передавали українці своє мистецтво вишивання. І зараз вишивання в Україні дуже популярне. Вишивають усі: дорослі і діти, чоловіки та жінки. Якби зібрати все багатство української вишивки, то карта України від села до села, від міста до міста простяглася б вишитими дорогами», - розповідала дітям класовод Плес Валентина Аркадіївна.
«Народна вишивка - це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання - не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням», - підсумувала ідейний натхненник та організатор свята Кир’яновська Світлана Петрівна.