Вітаємо всіх працівників бібліотек району з Всеукраїнським днем бібліотек


30 вересня вся українська спільнота відзначає Всеукраїнський день бібліотек.
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація вітає з професійним святом всіх працівників цього безцінного осередку, віками накопиченого людського досвіду і знань.
«Шановні бібліотекарі, Ви зберігаєте й примножуєте духовні цінності, допомагаєте людям пізнавати світ, даруєте їм радість спілкування з книгою. Щиро бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, натхнення, творчого пошуку та невичерпної наснаги. Зі святом бібліотек!», - йдеться у вітальному зверненні голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Іллі Сагайдака.
Інформаційна довідка: Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В Україні він відзначається 30-го вересня.
За даними проекту DilovaMova.com, ще з ХІІІ століття, з часу створення Галицько-волинського князівства на Західній Україні вже почався активний бібліотечний рух. При дворі філософа і книжника князя Володимира Васильковича була створена велика книжкова рукописна майстерня. Звичайно поява друкарства в середині XV століття сприяла грандіозним змінам по всьому світу, це не могло не торкнутися бібліотечної справи. Масштабний розвиток і поширення бібліотек почалося в XVI столітті.
У Львові та Острозі з’явилися великі книгосховища. Вони створювалися при освітніх установах. Бібліотека Київської академії була організована в XVII столітті, а в XVIII столітті наявність бібліотек увійшло в моду у заможних і шляхетських родів, козацьких старшин, будинків єпископів, при монастирях і різноманітних школах.
До другої половини ХІХ і початку ХХ століття в землях Західної України, що входила тоді під протекцію Австро-Угорщини, стала діяти ціла мережа культурно-освітніх осередків під назвою «Просвіта». До 1914-го рока Просвіта налічувала близько 78-ми філій і 2944-х читальних закладів по всьому краю, покриваючи 75% українських населених пунктів Галичини. До 1939-го року цей показник виріс до 85%.
За часів радянської влади бібліотечна справа була невід’ємною частиною державної політики.
На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека Академії наук України імені Володимира Івановича Вернадського, Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна парламентська бібліотека і т. д. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини