Враження лідера районної асоціації «Старшокласник» від участі у «круглому столі» до Дня Соборності України


21 січня 2017 року лідери районної асоціації «Старшокласник» взяли участь у заході формату екскурсія-дискусія на тему: «Нас єднає прапор України: історична єдність поколінь», який відбувся в історико-меморіальному музеї ім. Михайла Грушевського. Ініціатором проведення заходу виступив студентський парламент КУП НАНУ.
Одна лідерів районної асоціації «Старшокласник» – президент СЗШ № 55 Софія Турчина поділилася своїми враженнями від участі у заході.
«21 січня 2017 року мені та ще декільком лідерам Святошинського району пощастило стати учасниками «круглого столу»: Екскурсія - Дискусія - Зустріч під назвою «Нас єднає прапор України - духовна єдність поколінь». Захід, як ви вже здогадалися, приурочений Дню Соборності України.
Проходило це дійство в музеї-садибі Михайла Грушевського.
Сказати, що це було неймовірно цікаво - нічого не сказати.
Мені вдалося взяти інтерв'ю в людей, які відвідали захід разом зі мною, поставивши їм декілька нескладних запитань. А саме:
1. Ваше перше враження від заходу?
2. Який етап Вам сподобався найбільше? Чому?
3. Який експонат в музеї Ви вподобали більше, ніж інші? Чому?
4. Який випадок видався Вам найсмішнішим?
5. Чи повернулися б Ви в цей музей ще раз? Чому?
Відповіді Журби Аліни (заступник президента СШ № 203):
1. Спочатку я розгубилася, тому що ми були єдині школярі серед студентів, але потім нас пригостили цукерками, ми познайомилися з усіма, і я стала почувати себе краще.
2. Дискусія, тому що не кожен день випадає такий шанс, послухати таких розумних людей і такі розумні речі.
3. Крісло-гойдалка, хотіла посидіти, але не наважилась, хоча в буклеті було написано, що ми можемо доторкатися до експонатів.
4. Найсмішнішим було те, що Галина Петрівна кожного разу, коли ми фотографувалися казала: "Тільки щоб портрет Грушевського було видно".
5. Напевно ні, я не настільки люблю історію, щоб слухати одні і ті ж розповіді двічі, та і експонати я усі подивилася.
Відповіді Кукси Іванни (президент СЗШ № 281):
1. Дуже тепла і приємна атмосфера,хороше ставлення,щирі і добрі посмішки людей,що нас запросили.
2. Кожен етап по-своєму був цікавим. Екскурсія дала нам можливість ближче познайомитись з історією життя М. Грушевського. А за дискусією ми мали змогу обговорити ту чи іншу тему,послухати думки різних людей.
3. Найбільше вразила бібліотека: її обсяг та різноманітність книг; великим плюсом є те, що ми мали змогу доторкнутися до кожного експонату, в такі моменти відчуваєш якусь магію.
4. Весь час настрій підіймала Пані Галина(як вона представилась),без неї цей захід був би не таким яскравим.
5. Музей - це місце, де можна злитися з історією, поринути в минуле, а музей Грушевського - взагалі особливе місце. М. Грушевський - це людина, яка зробила великий вклад до незалежності України, нам, учням, необхідно знати історію, вчитися на помилках та розробляти плани на майбутнє, працювати на благо України та українського народу. Тим паче,з таким теплим прийомом, сюди хочеться вертатися ще раз і ще раз.
Відповіді Опанасенка Андрія (координатор районного центру ШУМ - школа управлінської майстерності, представник учнівського самоврядування СЗШ № 215):
1. Прийшовши до музею, я відразу поринув в неймовірно своєрідну атмосферу, в атмосферу історичних подій. Мені тут відразу сподобалося.
2. Дискусія, тому що, можна було почути різні думки людей. А також нагородження, бо нагородження - це завжди приємно.
3. Піаніно. Тому, що воно звучало якось не так, як зажди, якось по-іншому.
4. На заході було безліч гумору та веселих моментів, але мені найбільше запам'яталося наше знайомство з на кілька п'ятірок років старшими студентами, які намагалися знайти з нами тему для розмови.
5. Так, було цікаво.
А тепер пропоную зануритися в історію музею.
У лютому 1992 року завдяки ініціативі Музею історії Києва та журналу Пам'ятки України, Київрадою прийнято рішення про створення Історико-меморіального музею Михайла Грушевського.
Музей дуже довго збирав експонати по всьому світу, адже після сім'ї Грушевських там проживало багато інших осіб.
Перші експонатні находження передані від родини Пустовойтів, які мешкали у садибі від 1947 року. Відкриття музею планувалось до 130-річчя від дня народження Михайла Грушевського у 1996 році, але відбулося в 2006, на 140 річчя народження М. Грушевського.
Наприкінці заходу ми отримали чудові сертифікати та диск з класичною музикою.
Чесно кажучи, я не пошкодувала, що витратила свій вихідний день на доволі цікавий захід. Адже завжди приємно побувати в компанії освічених та свідомих людей, послухати чужі думки та висловити свої. Переосмислити своє відношення до того чи іншого аспекту свого життя».
З повагою,
президент СЗШ № 55 Софія Турчина.