Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Всесвітній день боротьби з туберкульозом залишається актуальним

Опубліковано 18 березня 2015 року о 10:52
фото

24 березня 1882 Р. Кох виступив на засіданні Берлінської фізіологічної спілки з сенсаційною заявою, об’явив про те, що він відкрив збудника туберкульозу.

У 1982 року в зв’язку зі сторіччям відкриття Р.Коха, Міжнародна спілка боротьби з туберкульозом і хворобами легень запропонувала об’явити 24 березня офіційним Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

А в 1993 року ВООЗ визнала туберкульоз глобальною всесвітньою небезпекою. Туберкульоз залишається важливою причиною захворюваності та смертності в усьому світі. Щорічно біля 1 млрд людей інфікується туберкульозом, 8 – 10 млн захворює на нього і до 3 млн людей помирає від цієї інфекції.

Головними причинами, що викликають збільшення розповсюдженості туберкульозної інфекції є : погіршення соціально-економічних умов життя населення; зростання міграційних процесів; ріст чисельності соціально-дезадаптованих груп населення і контингентів, які перебувають в пенітенціарних закладах, а також недостатнє фінансування лікувальних та профілактичних протитуберкульозних заходів. Сприяють активізації епідемічного процесу туберкульозної інфекції і медико-біологічні, віково-статеві, соціально-професіональні епідеміологічні обставини.

За підсумками 2014 року в м. Києві, в т.ч. Святошинському районі, зареєстровано зниження рівня захворюваності на заразну форму туберкульозу на 20,3 % і 30,6 % відповідно.

Захворюваність на заразний туберкульоз дітей по м. Києву зросла на 1 випадок, а по району знизилась на 1 випадок.

Важливим фактором у захворюваності дітей є значне зниження охоплення дитячого населення туберкулінодіагнстикою, що пов’язано з відсутністю туберкуліну в м. Києві.

Від туберкульозу у 2014 році померло по м. Києву 172 особи , по Святошинському району 14 осіб.

Боротьба з туберкульозом проводиться повсюдно. Особлива увага приділяється масовим заходам, ранньому виявленню туберкульозу (ПФО, тубдіагностика, бактеріоскопія мокротиння), протитуберкульозним щепленням.

Проведення комплексу протиепідемічних заходів в осередках туберкульозу в даний час набуває особливу актуальність у зв’язку з високою інфікованістю та захворюваністю спілкуючих осіб.

Метою протиепідемічних заходів в осередках туберкульозу є запобігання нових випадків захворювання в оточенні хворого, а також прищеплення хворому навичок, котрі знижують його небезпечність як джерела інфекції для оточуючих не тільки в осередку за місцем проживання, але й за його межами.

Важливо, щоб хворий на туберкульоз з розумінням ставився до свого захворювання. Туберкульоз у більшості випадків має тривалий перебіг, часто з загостреннями та ускладненнями. Тому якість виконання хворим та спілкуючими особами протиепідемічних заходів впродовж всього періоду лікування хворого залишається актуальною у боротьбі з туберкульозом.

Обізнаний значить озброєний.

Бажаю мешканцям району завдяки обізнаності та опануванню навичок щодо профілактики туберкульозу зберегти своє здоров’я та здоров’я оточуючих людей.

 

Джерело: завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень О.Л. Громашевська санепідслужби Святошинського району


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux