Всесвітній день мігруючих птахів
Всесвітній день мігруючих птахів (WMBD), який в цьому році припадає двічі на рік - 11.05.2019 та 12.10.2019, прагне привернути увагу до важливості запобігання, мінімізації та пом'якшення негативних наслідків від впровадження нових енергетичних технологій для перелітних птахів і місць їх проживання.
Щороку мільйони перелітних птахів стикаються з масивною експансією різних засобів виробництва і розподілу енергії: зіткнення з проводами і ураження електричним струмом, а також бар'єрні ефекти від енергетичної інфраструктури призводять до смертності та витисненню птахів з місць проживання. Крім того, птахи страждають від втрати місцеіснувань та інших перешкод, пов'язаних з гідроенергетикою, біоенергетикою, поширенням сонячних, вітрових, приливних і геотермальних енергетичних технологій. Вважається, що стале виробництво відновлюваної енергії позитивно позначається на перелітних птахах, пом'якшуючи зміни клімату і їх наслідки. Тим не менш, якщо подібні енергетичні технології застосовуються без належного планування, проектування та оцінки ризиків, вони можуть стати серйозною загрозою для багатьох мігруючих видів птахів.
Всесвітній день мігруючих (перелітних) птахів - (ВДМП), який відзначався з 2006 року у другу суботу травня, з 2018 року має організовуватись вдвічі на рік, у другу суботу травня та жовтня, коли мігруючі види птахів присутні на певній місцевості. ВДМП - це щорічна просвітницька кампанія, спрямована на збереження перелітних птахів і місць їх проживання у всьому світі. Кампанія організована на основі двох міжнародних договорів щодо збереження дикої природи - Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (CMS) та Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (AEWA) під егідою Програми Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища (UNEP). Всесвітній день мігруючих видів птахів підтримує все більше число партнерів.
Джерело: головний спеціаліст з питань екології Святошинської РДА.