Вихованці та викладачі Київської дитячої музичної школи № 23 здійснили творчу подорож до міста Переяслав, що на Київщині
Подорож була насичена яскравими враженнями та емоціями. Юні музиканти та їх викладачі здійснили незабутню екскурсію до музею «Заповіт» та відвідали Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав», поринувши в атмосферу старовини, відчули глибину історії, дізналися багато нового про українські стародавні традиції, побут та звичаї українців в минулому. А найголовнішою творчою складовою подорожі була зустріч з колективом Переяславської музичної школи імені Павла Сениці, куди юні кияни та їх викладачі завітали з концертною програмою «Квітневі солоспіви».
Свою творчість демонстрували учні вокально-хорового відділу: клас академічного вокалу представили вихованці Тетяни Стефанишиної під майстерний супровід Варвари Завидович; клас народного вокалу – учні Валентини Гаркуші під акомпанемент баяніста-віртуоза Сергія Скрипки, а естрадні композиції подарували слухачам учні викладача Тетяни Булгакової.
У великій концертній залі Переяславської музичної школи звучали українські народні пісні, українські пісні народних та сучасних композиторів. А ведуча концертної програми Тетяна Стефанишина не тільки представляла учасників концерту, а й наголошувала всім слухачам, що пісня – це характер, харизма, душевність, краса і духовна скарбниця народу, це дорогоцінна спадщина, яка дісталась нам від діда прадіда. Пісня – це знаряддя, яке здійснює зв’язок поколінь та об'єднує для спілкування в колі друзів. На сьогодні війна, біда та тривога, а пісня - наша радість і сила, підтримка і спокій.
У межах програми «Квітневі солоспіви» прозвучало 20 неймовірних номерів: Вокальний ансамбль «Ангельорус» – «Веснянка»; Вікторія Бекало, Мідея Наруцька – співана поезія Лесі Українки; Софія Кальницька, Олексій Ворона – «Коли розлучаються двоє»; Олексій Ворона – «Я жду тебе»; Вікторія Бекало, Віра Дунаєва – «Червона калино, чого в лузі гнешся?»; «Ангельорус» – співана поезія Тараса Шевченка; Ванесса Курило – «Ой літає соколонько»; Дмитро Гуцаленко – «Мав я раз дівчиноньку чепурненьку»; Ангеліна Голубенко – «Марічка»; Богдана Анікєєнко – «Співанка»; Марія Головань – «Віночок»; Анна Олійник – «Volia»; Кирил Білополий – «Вітрила»; Анна Олійник та Кирил Білополий – «Лелека»; Ансамбль народної пісні – «Віночок веснянок»; секстет – «Ой високії тиночки», «Пожену я сиві воли до води»; Катерина Вишнякова – «Ой летіли соловейки»; Віра Дунаєва – «Ой летять галочки»; «Ангельорус» – «Ой за гори камʼяної», «Котилася зірка»; Олексій Ворона, «Ангельорус» – з опери «Запорожець за Дунаєм».
Яскраві виступи сподобалися і викликали сплеск емоцій та оплесків у слухачів заходу, які бурними оваціями та вигуками «браво» підтримували кожен виступ. А учасники мистецького дійства раділи, що їх творчість змогла подарувати піднесений настрій та хвилини натхнення.
До юних артистів із теплими словами вдячності звернувся начальник відділу культури і туризму Переяславської міської ради Валентин Шуткевич, який зазначив, що невід’ємною складовою професії артиста є гастролі, творчі подорожі та презентація власного таланту глядачам.
Подяки викладачам та колективу Київської дитячої музичної школи № 23
вручив директор Переяславської музичної школи імені Павла Сениці Вадим Ноздровський, який наголосив, що такі зустрічі є надзвичайно цінними, адже здійснюється обмін досвідом та налагоджуються дружні зв’язки. А директор Київської дитячої музичної школи № 23 Алла Анікєєнко від всього колективу подякувала за теплий і щирий прийом і запросила колектив Переяславської музичної школи імені Павла Сениці дати концерт у Києві, у відповідь на цю яскраву мистецьку подію.
Джерело: Відділ культури Святошинської РДА.