Як захиститися від квартирного злодія


Майнові злочини – поширений вид правопорушень. І хоча вони не є тяжкими, як приміром, вбивство чи зґвалтування, у душі громадян, що стали жертвами квартирних крадіїв, надовго залишаються неприємні, навіть моторошні відчуття; дім, де можна сховатися від життєвих негараздів, віднині - не «фортеця».
Щоб попередити проникнення лихих людей до рідних стін, потрібно дотримуватися певних заходів безпеки.
Доречно на дверях парадного встановити кодовий замок чи домофон. Сторонні особи будуть потрапляти до будинку значно рідше.
Дуже добре, коли у будинку працює консьєрж. Його робота – уважно стежити за тими, хто входить і виходить (особливо коли незнайомці йдуть з великими торбами чи пакунками), розрізняти «своїх» і «чужих», ставити питання візитерам і, у разі виникнення підозри щодо певних осіб, – повідомляти про таких до міліції. Зазвичай, консьєржі мають у своєму розпорядженні телефони дільничних інспекторів, які швидко можуть прибути на їхнє прохання.
На вікнах квартир, розташованих на 1-2 поверхах, обов’язково треба встановити металеві грати. Певна категорія «домушників» потрапляють до помешкання громадян саме через квартирку або шляхом розбиття скла чи віджиму пластикового вікна.
Всі інші квартирні крадіжки скоюються шляхом проникнення через двері. Злодії вибивають серцевину замка. Таким чином вчиняється більша частина квартирних злочинів. Тому, щоб убезпечити власне житло від непроханих гостей, треба серйозно підходити до вибору замків на вхідних дверях. У Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі при ГУМВС України в м. Києві зазначають, що при виборі замків доречно звернути увагу на сувальдний замок. Звичайно, він коштує дорожче за інші, простіші, проте ця система – надійна. І не кожен зі злодіїв зуміє впоратися з сувальдним замком і з легкістю проникнути до помешкання. А ще краще, коли і дверей, і, відповідно, замків – кілька. Причому останніх - різних систем.
Надійним захисником вашої оселі послужить сигналізація. Не один десяток крадіїв затримали у чужих помешканнях бійці Державної служби охорони.
Рекомендуємо обов’язково звертатися до відомчої служби охорони. Вони мають неоцінимий досвід, набутий багатьма роками плідної праці. На будь-які питання щодо встановлення сигналізації у ваших домівках вам дадуть відповідь працівники відділу ДСО за місцем мешкання.
Щоб не стати жертвою квартирного крадія, громадяни не повинні залишаться байдужими. Наприклад, на східцевому майданчику чи поруч з будинком ви бачите незнайомців, котрі поводяться підозріло. Зокрема, продзвонюють квартири. Це перша ознака, що зловмисники шукають, яке помешкання обікрасти. Чи-то два-три чоловіки деякий час ходять навкруги будинку, заглядають у вікна. Зрозуміло, що вони мають певні наміри. Один телефонний дзвінок до чергової частини райуправління міліції або по спецлінії «102» і, можливо, ви убережете свою оселю чи домівку ваших сусідів від непроханих „гостей”.
Так роблять у всіх цивілізованих країнах, а у нашій чомусь соромляться.
Коли ж до вашої домівки таки забрався крадій (наприклад, вхідні двері квартири виявилися відчинені, замок зламаний), терміново телефонуйте до міліції і ні в якому разі не заходьте до приміщення. Ви можете не тільки знищити сліди злочинця, а й натрапити на нього самого. А це може бути небезпечно!
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації