Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Ювілейна конференція «Святий Рівноапостольний Володимир – творець Української Держави» (фото)

Опубліковано 15 травня 2015 року о 16:37
фото

Згідно з ухвалою Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 13 грудня 2014 року, що відбувався під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, а також указом Президента України Петра Порошенка за № 107/2015 «Про вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси-України» 13 – 14 травня 2015 року у стінах Київської православної богословської академії відбулася Міжнародна наукова конференція «СВЯТИЙ РІВНОАПОСТОЛЬНИЙ ВОЛОДИМИР – ТВОРЕЦЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ», присвячена 1000-літтю упокоєння святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, Хрестителя Руси-України, мученицькій кончині святих страстотерпців благовірних князів Бориса і Гліба та 900-літтю перенесення їхніх святих мощей. Конференція організована Київською православною богословською академією УПЦ Київського Патріархату та Інститутом української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України.
Пленарне засідання проходило в Актовій залі навчального корпусу, який знаходиться на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

До початку її роботи надруковано подані учасниками конференції доповіді та програму. Збірник наукового заходу загальним обсягом 634 сторінки було надруковано в твердій палітурці. Кожен з присутніх учасників конференції, хто був внесений у програму зміг при реєстрації отримати це видання безкоштовно.

Пленарне засідання відкрив доктор богословських наук, професор, ректор КПБА, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (Думенко). З привітаннями конференції виступили Народний депутат України, Голова міжфракційного депутатського об'єднання «За єдину Українську Помісну Православну Церкву», заслужений журналіст України Володимир Ігорович Ар’єв, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Васильович Юраш, директор Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, доктор історичних наук Георгій Володимирович Папакін, Генеральний директор Національного заповідника “Софія Київська” Неля Михайлівна Куковальська, Віце-президент з науково-педагогічної роботи Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Василь Михайлович Ожоган, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря). Крім цього, надійшло ряд окремих вітань учасникам конференції, зокрема від прем’єр-міністра та міністра культури України В’ячеслава Анатолійовича Кириленка, а також активного учасника попередніх наукових заходів почесного професора Волинського Національного Університету ім. Лесі Українки в м. Луцьк пані Любов Василів-Базюк (Канада).

Далі з доповідями на пленарному засіданні виступили: доктор церковно-історичних наук, голова Інституту церковної історії митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк), «Святий рівноапостольний князь Володимир Великий – просвітитель Київської Руси-України (до 1000-річчя з дня упокоєння»; доктор богословських наук митрополит Паризький Мішель (Лярош) (Франція) «Три перші історичні злами, які сприяли утвердженню київської еклезіологічної і національної ідентичності. (1051 – 1147 – 1169); кандидат історичних наук, доцент кафедри релігієзнавства, теології і культурології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Коваль Ігор Михайлович, «Поширення культу Бориса і Гліба в Галицько-Волинській Русі ХІ – ХІІІ ст.»; доктор історичних наук, професор, заслужений працівник культури України Нікітенко Надія Миколаївна, «Державотворча місія Софії Київської – дітища Володимира Святого»; доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної роботи та кадрової політики Буковинського державного фінансово-економічного університету, професор кафедри державної служби та кадрової політики, Національної академії державного управління при Президентові України, заслужений діяч науки і техніки України Пірен Марія Іванівна «Духовні засади державотворення Володимира Великого як історична цінність для реформування сучасної Української держави»; доктор богословських наук, професор, викладач кафедри церковної історії Київської православної богословської академії Степовик Дмитро Власович «До питання про стиль малярства собору святого князя Володимира в Києві».

Районну Міжконфесійну духовну Раду Церков і релігійних організацій при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації представляли протоієрей, настоятель Парафії Української Православної церкви Київського Патріархату Святого Миколая Віталій Клос, протоієрей, настоятель Парафія Ікони Божої Матері “Утолі моя печалі” Михайло Йосифчук, протоієрей, настоятель Свято-Олександро-Невська парафія Микола Йосифчук.

Наприкінці пленарного засідання виступив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. У своєму слові Святійший владика привітав усіх присутніх архіпастирів та пастирів, професорів та докторів, учасників конференції та гостей з ювілейною конференцією. Вітаючи присутніх в Актовій залі владика наголосив на невидимих речах, які присутні при святкуванні церковних ювілеїв. Як приклад для усвідомлення внутрішнього значення церковних ювілеїв Патріарх згадав святкування 1000-ліття Хрещення Руси-України, що відбувалося ще в час правління комуністичної атеїстичної влади. Саме це святкування, яке відкрило для багатьох просвітницьке та культурне значення Церкви Христової, привело до падіння старої системи, яка будувалася на насиллі та терорі. Зі слів Святійшого владики Філарета, вже тоді, не тільки в Радянському Союзі, але й в Європі та Америці комунізм, як ідеологія був переможений. Далі Святійший владика торкнувся боротьби між Україною та Росією, яка відбувається не тільки на фронті, але й на науковому полі.
Бібліотека КПБА поповнилася новими виданнями, монографіями, журналами, брошурами та газетами, які презентували вкінці своїх виступів науковці.

Після завершення екскурсій учасники конференції ділилися добрими враженнями отриманими впродовж двох днів роботи Міжнародного наукового заходу проведеного в Київській православній богословській академії.

Прот. Віталій Клос,

доктор церковно-історичних наук, професор

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux